REKLAMA
Napisz komentarz
----
» Kierowcy! Omijajcie ulicę Andersa

W związku remontem ulicy Andersa nastąpi zmiana organizacji ruchu. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Samochody kierowane są na objazdy wyznaczone na ulicę Ratuszowa i Dąbrowskiego
Już zamknięto jeden pas ruchu. Przejazd odbywa się wahadłowo. Samochody kierowane są na objazdy wyznaczone na ulicę Ratuszowa i Dąbrowskiego. - Zmiana organizacji ruchu została już zatwierdzona. Po wyremontowaniu jednej z nitek ekipy remontowe wyremontują następna. Będą położone dwie warstwy nawierzchni . Już praktycznie zrobione są chodniki. Teraz trwa ich wyrównywanie., aby móc położyć kostkę brukową – mówi posłanka Katarzyna Mrzygłocka, która od początku zaangażowała się w remont ulicy Andersa. Termin zakończenia prac zaplanowano na 15 listopada.


wiadomosciwalbrzyskie.pl/
0
Zaloguj aby dodać komentarz
----
Niepokój o drogę

Kierowcy, którzy czekają na remont nawierzchni ul. Andersa muszą uzbroić się w cierpliwość. Wprawdzie wykonywane są drobne roboty, ale te zasadnicze, drogowe, na razie są wstrzymane. Nie ma bowiem gotowego projektu zastępczej organizacji ruchu w tym rejonie miasta.


Tomasz Piasecki

Ba, co więcej nikt tak naprawdę nie wie, kiedy dokument zostanie skompletowany i zaakceptowany tak, by można było ruszyć z inwestycją pełną parą. Wykonawca - firma, która wygrała przetarg na roboty - legnickie przedsiębiorstwo ABM Pol-Dróg przekonuje enigmatycznie, że modernizacja nawierzchni jezdni ruszy niebawem. Kiedy? Tego już przedstawiciele spółki nie są w stanie określić.

Niebawem czyli kiedy?

A to z prostej przyczyny bo sami nie wiedzą dokładnie kiedy urząd marszałkowski może zaakceptować, przygotowywany na zlecenie ABM Pol-Dróg, projekt zastępczej organizacji ruchu w rejonie ul. Andersa.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, zarządca jezdni łączącej centrum Wałbrzycha ze Szczawnem-Zdrojem, przekazała plac budowy legnickiej spółce 1 czerwca. - Z kolei wykonawca rozpoczął prace 9 lipca - informuje Joanna Jarocka, rzeczniczka DSDiK. Od tamtej pory wykonano drobne prace na poboczach, między innymi wymieniono w niektórych miejscach chodniki.

Również 9 lipca w urzędzie marszałkowskim złożono projekt zastępczej organizacji ruchu, potrzebny do rozpoczęcia jakichkolwiek prac drogowych. Kilka dni później służby marszałka poinformowały wykonawcę, ABM Pol-Dróg o brakach formalnych oraz merytorycznych przedstawionego projektu.





Zgodnie z przepisami do projektu powinny być bowiem dołączone opinie komendanta wojewódzkiego policji, DSDiK (opinia była), Zarządu Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu (stanowisko dostarczono 10 sierpnia), a także starostwa powiatowego (także ocenę dostarczono 10 sierpnia). - Do dziś nie uzupełniono jednak dokumentacji o opinię komendanta wojewódzkiego policji - informuje Beata Pelc z biura prasowego urzędu marszałkowskiego. Dodatkowo stanowiska starostwa i ZDiK-u zawierały uwagi, które projektant musi uwzględnić aby uzyskać zatwierdzenie od marszałka. - Jednym słowem projekt musi zostać poprawiony - konkluduje Beata Pelc.

- Pracujemy nad tym i niebawem wszystko zostanie załatwione. A prace drogowe ruszą wkrótce - powtarza formułkę Tomasz Jurak, kierownik budowy inwestycji przy ul. Andersa z ramienia ABM Pol-Dróg. - Prace przy odnowie nawierzchni jezdni nr 375 w Wałbrzychu prowadzone są zgodnie z umową zawartą z wykonawcą. Ze strony DSDiK oraz wykonawcy nie ma żadnych opóźnień - uspokaja Joanna Jarocka, rzeczniczka zarządcy drogi.

piasecki@nww.pl

p.s. to są poprostu JAJA !!! :evil:

Ten remont to chyba najwięjksza porażka ostatnich lat w tym mieście ... hehe a mieli zacząć w tym roku od wiosny i wyremontować całośc dlatego w zeszłym roku to odłożyli ... nóż w kieszeni się otwiera ...
0
Zaloguj aby dodać komentarz
przecinek
jakies info na temat postepów prac na ul.Andersa moze jakies fotki itp pozdro
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Pan Tomasz
Jak wyglądają prace na Andersa? Przyjechał ciekawy, ciężki sprzęt? :D
0
Zaloguj aby dodać komentarz
[size=150:21ufqejm] Koniec udręki na Andersa?[/size:21ufqejm]
Blisko 4,4 miliona złotych będzie kosztować remont ulicy Andersa poinformował Zbigniew Szczygieł, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.
[galeria:21ufqejm]http://wiadomosciwalbrzyskie.pl/img/teksty/full/275_srodek.jpg[/galeria:21ufqejm]
[size=85:21ufqejm][i:21ufqejm]W listopadzie rozpocznie się remont drogi wojewódzkiej przy ulicy Andersa na odcinku od ul. Wańkowicza do ul. Wysockiego./i][/size:21ufqejm]
Informacja ta zapewne ucieszy kierowców. Właśnie ruszyły prace związane z remontem ulicy Andersa na Białym Kamieniu. Zarząd województwa dolnośląskiego w drodze przetargu wyłonił już wykonawcę. W ramach prac wyremontowany zostanie odcinek 1,5 km nawierzchni wraz z chodnikiem. Środki na remont drogi wojewódzkiej pochodzą z urzędu marszałkowskiego. Koszt blisko 4,4 miliona złotych. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do końca listopada. - Trudno jeśli trzeba to tyle jeszcze wytrzymamy. Najważniejsze, że ulica Andersa będzie w końcu przypominać normalną drogę - mówi jeden z wałbrzyskich taksówkarzy.
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/275,.html
______________________________________________________________
[size=150:21ufqejm]Miasto dołoży do remontu[/size:21ufqejm]
Około 6 milionów złotych kosztować będzie remont ulicy Andersa w Wałbrzychu. Zgodnie z przyjętym harmonogramem przebudowa nawierzchni od ulicy Wysockiego do Wańkowicza powinna zakończyć się 30 listopada.
[galeria:21ufqejm]http://wiadomosciwalbrzyskie.pl/img/teksty/glowna/408.jpg[/galeria:21ufqejm]
[size=85:21ufqejm][i]Kierowcy musza się jeszcze uzbroić w cierpliwość[/i:21ufqejm][/size:21ufqejm]
W kosztach naprawy zniszczonej ulicy partycypować będzie gmina Wałbrzych. Z budżetu miasta dołożymy do tej inwestycji ponad 700 tysięcy złotych. Są to oszczędności, które udało się wygospodarować na remoncie ulicy Noworudzkiej. W tym roku przebudową zostanie objęte ponad 1300 metrów ulicy Andersa – od Wysockiego do Wańkowicza. Nie wykluczone jednak, że będą kolejne etapy. - Dziś nie chcemy mówić o konkretnych datach. Na pewno będziemy zabiegać o przeprowadzenie dalszych prac – podkreśla posłanka Katarzyna Mrzygłocka, która zabiegała o remontu ulicy Andersa.
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/408,.html
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Skrót informacji z budowy.
W ciągu ostatnich kilkunastu dni roboczych pracuje ekipa jedna koparka i wywrotka - ściągają krawężniki wraz wierzchnią warstwa starej masy bitumicznej z chodnika przy jezdni lewej jadać w stronę Szczawna zdroju. Cały materiał jest gdzieś wytworzony. W dniach 17-18 lipca wymieniono sygnalizatory świetlne na skrzyżowaniu ulic Generała Władysława Andersa, Melchiora Wańkowicza i Wiejskiej, na sygnalizatory w technologi LED. Na Odcinku od wcześniej wymienionego skrzyżowania do granicy miasta trwa wymiana magistrali gazowej , z widocznego tempa prac może to potrwać dłużej. Na kierowców objeżdżających ulicę enerała Władysława Andersa ulica Jarosława Dąbrowskiego czekała niespodzianka na końcowym odcinku tuz przed skrzyzowaniem z ulica Melchiora Wańkowicza pękła jedna z rur wody bieżącej i powstała fontanna oraz duże jezioro.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
----
"przecinek" napisał:
Dziśiaj podczas przejazdu przez Biały Kamień zauważyłem że chodniki są pozbawione nawierzchni na długośći 500 metrów.Móze więcej:)

no lecą z robota że ho ho :lol:


na euro 2012 się wyrobią :lol:

mogli by jeszcze załatać dziury na tej andersa na odcinku który nie ma być narazie remontowany
0
Zaloguj aby dodać komentarz
przecinek
Dziśiaj podczas przejazdu przez Biały Kamień zauważyłem że chodniki są pozbawione nawierzchni na długośći 500 metrów.Móze więcej:)
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Nie na razie nie ma żadnych znaków o ewentualnych objazdach czy pracach drogowych. Ale i bez tego jak jadę do szczawna to jadę zawsze tylko rowerem.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Pan Tomasz
Rury leża tam już od tygodnia. Czy są jakieś objazdy czy normalnie się jedzie? Ewentualnie czy poustawiano znaki o objazdach?
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Właśnie trwa wymiana lub ponowne układanie granitowych krawężników, choć tych by było szkoda oraz zostały przywiezione na ulice Solicką rury gazowe
0
Zaloguj aby dodać komentarz
betoniara
Czy to prawda, ze chyba wczoraj byla tam telewizja i ze mogą zabrac robotę ABM ????
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Pan Tomasz
Rozpoczynamy remont ul. Andersa w Wałbrzychu
Czwartek, 09. Lipiec 2009 10:15

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei rozpoczęła remont ul. Andersa w Wałbrzychu, droga wojewódzka nr 375, na odcinku od skrzyżowania z ul. Wańkowicza do skrzyżowania z ul. Wysokiego (1370 m).
Ulica Andersa zostanie wyremontowana kompleksowo – od podbudowy, poprzez położenie nowej nawierzchni i budowę chodników z kostki. Zmienione zostanie również oświetlenie – to zadanie wykona samorząd miasta. Koszt prowadzonych prac wyniesie ok. 5 mln złotych. Prace będą prowadzone do listopada br. Wykonawcą jest ABM POLDRÓG Legnica sp. z o.o.

Za utrudnienia w ruchu przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
qrezus
http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,975
Zaczęli!!!
0
Zaloguj aby dodać komentarz
przecinek
Kiedy wreszcie robotnicy rusza do pracy ?kiedy tam zacznie sie cos dziac?jakie sa wyznaczone obiazdy może ktos cos wie na ten temat?firma zajmujaca sie remontem tej drogi miala zazcza prace w tym tygodniu jest juz czwartek a tam nic sie nie dzieje pozdrowionka
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Atapy
"Pan Tomasz" napisał:
Skontaktowałem się z DSDiKa w sprawie remontu Andersa. Zadałem 2 pytania: kiedy rozpocznie się remont na odcinku do skrzyżowania z ul. Wańkowicza (...)
W nawiązaniu do zapytania z dnia 22 czerwca br. w sprawie jw. Służba Utrzymaniowo - Remontowa DSDiK we Wrocławiu informuje:
- remont pierwszego odcinka nastąpi w ciągu 14 dni
(...)


Z poważaniem:

Kierownik Służby Utrzymaniowo-Remontowej
Tadeusz Sroka


Ale się Tomek zgraliśmy ;) Ja wysłałem pytanie dokładnie tego samego dnia i dostałem dokładnie taką samą odpowiedź :D
0
Zaloguj aby dodać komentarz
betoniara
Moi drodzy, w sprawie Andersa trzeba pytac GW. Trwaja negocjacje, co do zastosowania tam odpowednich materiałow. Rozwiaze sie to ok 5 lipca...
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Pan Tomasz
Skontaktowałem się z DSDiKa w sprawie remontu Andersa. Zadałem 2 pytania: kiedy rozpocznie się remont na odcinku do skrzyżowania z ul. Wańkowicza oraz na kiedy jest planowany remont dalszego odcinka aż do Szczawna Zdroju. Odpowiedz z dziś:

W nawiązaniu do zapytania z dnia 22 czerwca br. w sprawie jw. Służba Utrzymaniowo - Remontowa DSDiK we Wrocławiu informuje:
- remont pierwszego odcinka nastąpi w ciągu 14 dni
- remontu następnego odcinka jeszcze nie zaplanowano


Z poważaniem:

Kierownik Służby Utrzymaniowo-Remontowej
Tadeusz Sroka
0
Zaloguj aby dodać komentarz
radzikddch
Zastanawia mnie jedno:
- Wałbrzyskie media (TV Wałbrzych) mówiły miesiąc temu o remoncie ul Andersa. I gdzie jestem ten owy Remont?? Czyżby nawet Wałbrzyskie Media okłamują społeczeństwo ?? :P
0
Zaloguj aby dodać komentarz
DlugiX
W każdy wtorek :P
Co tydzień przyjmuje inny z wiceprezydentów + radny, a raz w miesiącu Prezydent + radny
sala nr 9 ;-)
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Jak masz jakies problemy to zapraszam na plac Magistracki i porozmawiaj z nim. Przyjmuje chyba w czwartki Tsamb popraw mnie jak coś.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
radzikddch
Mały Offtop:
Choć kawał nie jest mój tylko zacytowany, to mi się podoba :-)
Link do kawałku: http://underground.walbrzych.pl/index.p ... 4#msg13454

A co do drogi to gdzie znajduje się winowajca który Obiecywał i się na obietnicach skończyło ?? Kto jest winien??
Nasze miasto żyje z obietnic i na tym się kończy wszystko. Biurokracja i tego sie trzymam!

Czy nasz Gospodarz jeździ ulicą Andersa?
Czy nasz Gospodarz chodzi do rynku wieczorami??
Czy nasz Gospodarz stoi w korkach na Armi Krajowej - Wrocławska??
Czy nasz Gospodarz zna problemy młodzieży i dorosłych obywateli naszego miasta??
Czy nasz Gospodarz chodzi pływac na basen??
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Mateusz Kaszubski
O ile się nie mylę, to Ulica Andersa miała być skończona bodajże w sierpniu ubiegłego roku...
A do ~radzikddch, to z tym Kruczkowskim to żart nieśmieszny, zwłaszcza, że drogi wojewódzkie, jak nazwa wskazuje, nie podlegają gminie. Gmina Wałbrzych do remontu się tylko dorzuciła.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
voyager
"radzikddch" napisał:
[quote="voyager":19sb1buc]Poważne oskarżenia wysuwasz. Rozumiem, że masz na to jakieś dowody?


Nie bede oftopował. Ale widzę, że kolega nie zna się na kawałach :-)
Wiec ja czekam na remont Andersa, tak samo czekam na remont a raczej na budowę Obwodnicy już od kilku lat... Ratuszowa - porażka za 50 mln zł. można tak wymieniać bez końca. A kto za tym stoi?? UM który nic nie robi aby żyło nam się lepiej... BIUROKRACJA!!! i pierdzielenie: Remont Andresa zacznie się na wiosnę . I co?? Mamy połowę Czerwca!!
Urząd Miasta - żal!!a za tymi żalami stoi już 2 kadencje nasz wielki gospodarz co słodko wygląda i słodko mówi.[/quote:19sb1buc]

Na dowcipach się znam, ich głóną cechą jest to, że są śmieszne. O tym co napisałeś tego nie można powiedzieć, natomiast z całą pewnością mozna użyć jednego słowa - pomówienie.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
radzikddch
"voyager" napisał:
Poważne oskarżenia wysuwasz. Rozumiem, że masz na to jakieś dowody?


Nie bede oftopował. Ale widzę, że kolega nie zna się na kawałach :-)
Wiec ja czekam na remont Andersa, tak samo czekam na remont a raczej na budowę Obwodnicy już od kilku lat... Ratuszowa - porażka za 50 mln zł. można tak wymieniać bez końca. A kto za tym stoi?? UM który nic nie robi aby żyło nam się lepiej... BIUROKRACJA!!! i pierdzielenie: Remont Andresa zacznie się na wiosnę . I co?? Mamy połowę Czerwca!!
Urząd Miasta - żal!!a za tymi żalami stoi już 2 kadencje nasz wielki gospodarz co słodko wygląda i słodko mówi.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
voyager
Poważne oskarżenia wysuwasz. Rozumiem, że masz na to jakieś dowody?
0
Zaloguj aby dodać komentarz
radzikddch
Ja na Andersa (Mijanka) pojawiam się co dziennie i także nie widzę robotników :)

"Sąsiad Staszek pyta Kruczkowskiego:
- Gdzie jest nasza obiecana obwodnica?
- Staszku, jak to gdzie? U mnie na koncie i u paru moich kolegów...
- A gdzie dotacje na inwestycje?
- Przecież wiesz, Staszku; Wybudowałem żonie domek nad jeziorem!
- A gdzie ładne chodniki w kostkę, takie jak we Wrocławiu?
- We Wrocławiu.
- Piotruś, jesteś niemożliwy! Chodź na piwko!
- No, wreszcie mówisz z sensem... A tak się składa, że wykupiłem właśnie browarnik pod Wałbrzychem, zgadnij z czego uciułałem!
- Nie mam zielonego pojęcia!
- Ze złomu z Ratuszowej!
- He he..."

Tak samo może być z ulicą Andersa :-)
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Ekipy jeszcze nie ma przejechałem trase od Sobiecina do Szczawna rowerem, troche nadgarstki bolą, ale trudno.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Pan Tomasz
Koszt remontu 4,4 mln. zł.
TV Wałbrzych, informacje z 15 czerwca 2009.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Pan Tomasz
Już dyskutowaliśmy kiedyś o oświetleniu wałbrzyskich ulic, gdzieś odtąd można śledzić dyskusje klub-forum/offtopic-pierdoly-pogadanki-t2443-575.html Mylisz się DlugiX. Miasto też przejęło latarnie na Piaskowej po remoncie skrzyżowania. Zarządcą wszystkich latarni jest ZDiK. Miasto Wałbrzych, jest właścicielem niespełna połowy latarni w mieście. Reszta należy do sektora energetycznego lub są pozostałością po nieistniejących już kopalniach. Są też takie słupy, których właściciel jest nieznany. Część południową miasta (tak zwane stare dzielnice), dla której granicą jest wiadukt kolejowy przy ul. Wrocławskiej, obsługuje EnergiaPro Grupa Tauron. Część północna Wałbrzycha należy do firmy Metrolog. Ważne, żeby oddzielać zarządcę, właściciela, firmę, która zajmuje się obsługą oświetlenia ulicznego (wygrywająca przetarg organizowany przez ZDiK). Odsyłam do artykułu NWW http://nww.pl/index.php?option=com_cont ... &Itemid=47
Na Andersa będą wymieniane chodniki oraz oświetlenie.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA