InvestMap, Ogólnopolski Portal Inwestycyjny

Dodaj komentarz Dodaj wiadomość

[Świdnica] Galeria "Blackrock Arena"

[Świdnica] Galeria "Blackrock Arena"

Postprzez Gregs » Sobota, 3 Marzec 2007, 02:18

 
Galeria "Blackrock Arena" w Świdnicy


Więcej o Galeria Blackrock Arena w dziale inwestycje.

Awatar użytkownika
Gregs

 
Posty: 4248
Ostatnio zalogowany: 14-06-2013
Miejscowość: Świdnica

czy jest jakiś kontakt w Polsce z Blackrock Properties

Postprzez Milek » Czwartek, 26 Kwiecień 2007, 18:36

Jestem inżynierem budownictwa, mieszkam w Świdnicy i szukam kontaktu z tym developerem. Dzięki za każdą pomoc.

Tomek

Milek

 
Posty: 1
Ostatnio zalogowany: 26-04-2007

Postprzez » Środa, 27 Listopada 2010, 12:00
 

Postprzez Gregs » Poniedziałek, 28 Maj 2007, 15:58

Galeria w centrum22 maja Piotr Skonieczny (Blackrock Properties) i Andrzej Grzybowski (APA) przekonywali radnych do nowej koncepcji zagospodarowania zaułka Świętokrzyskiego, ale nie tylko. Inwestor rozmawia także o zakupie i włączeniu w obiekt budynku po byłej Szkole Podstawowej nr 1 oraz działki pod ulicą Różaną.

Multikino i galeria handlowa, czy radni zgodzą się, by w pobliżu świdnickiego Rynku powstał obiekt handlowy o powierzchni prawie 8 tysięcy metrów? Wstępną koncepcję takiego projektu przedstawili radnym reprezentant nowego właściciela terenu firmy – Blackrock Prosperties Paweł Skonieczny i projektant z firmy APA Andrzej Grzybowski, który jest jednocześnie przewodniczącym powołanej przed trzema laty Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, organu doradczego prezydenta miasta w sprawach planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Udziałowcami spółki Blackrock Properties są przedsiębiorcy z Irlandii - jeden zajmujący się działalnością developerską, a drugi doradztwem. W Polsce nie wybudowali jeszcze niczego. Mają już jednak wykupione mieszkanie na siedzibę firmy w Rynku są też właścicielami terenów w Pszennie, na których planują budownictwo jedno i wielorodzinne. Teraz chcą w okolicach Zaułka Świętokrzyskiego postawić nowoczesną galerię handlową z parkingiem podziemnym i multikinem. To nowa koncepcja inwestorska, dla której nie ma jeszcze w mieście zgody. W Studium jest zapis, że w tym miejscu może powstać obiekt tylko do 2 tysięcy metrów kwadratowych. To radni będą się musieli wypowiedzieć, czy wydadzą zgodę na to, by w centrum miasta funkcjonował obiekt handlowy o powierzchni między 7,5-8 tysięcy metrów kwadratowych. A może być to decyzja bardzo kontrowersyjna, bo przypomnijmy sobie tylko, co działo się, gdy w mieście powstawało Tesco. Paweł Skonieczny przekonywał jednak radnych, że są powody, dla których warto wybudować taki obiekt właśnie w centrum miasta. – Taka galeria tylko zwiększy ruch w mieście – mówił. – Jej powstanie spowoduje wzrost utargu o 40 procent. Jeśli taki obiekt powstanie na zewnątrz miasta, rzesza ludzi wypłynie ze Świdnicy. Przy wyjeździe z miasta jest 14 hektarów. Jeśli tam powstanie galeria?

Co będzie wtedy ze sklepami w Rynku? Dodawał także: – To jest ostatni kawałek, który może zatrzymać ruch w mieście. Jeśli galeria nie powstanie tu, powstanie na zewnątrz i wtedy Rynek zamiera. Czy te argumenty przekonają władze Świdnicy? Dodajmy, że jeszcze w lutym firma Blackrock Properties, wygrywając przetarg na Zaułek Świętokrzyski mówiła o innej zabudowie. – Miejsce to przewidziano na pasaż handlowy i mieszkania z ciekawą architektonicznie zabudową – pisał w komunikacie rzecznik Urzędu Miejskiego. – W zakończonym w poniedziałek 5 lutego przetargu na sprzedaż wystawionych zostało 14 działek w sumie o powierzchni 0,2041 ha, które składają się na zaprojektowany obszar zabudowy pasażu handlowego wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej. Według planu zabudowa ma się składać z symetrycznie rozmieszczonych po obu stronach ulicy budynków usługowo-mieszkalnych. Połączy je zadaszenie przykrywające pas ul. Świętokrzyskiej. Zabudowa wschodniego segmentu została już rozpoczęta i dotychczas wybudowano piwnice. Dla tego etapu gotowa jest już dokumentacja archeologiczna, projekt techniczny oraz uzyskano pozwolenie na budowę.

Taka zmiana koncepcji jest dla firmy bardzo korzystna. Gdyby miasto od razu sprzedawało teren z adnotacją, że ma tu powstać galeria o 8 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni, prawdopodobnie zainteresowanie byłoby większe, a to jest zawsze korzystne. Przypomnijmy także, że podobnie było z terenem, na którym stoi dziś Tesco. Tam po sprzedaży terenu także dokonano zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Swoistą marchewką przy budowie hipermarketu było powstanie centrum rekreacyjnego, dziś taką przynętą jest multikino, które powstanie na szczycie galerii, jeśli radni zgodzą się na zmianę studium uwarunkowań przestrzennych i wydadzą zgodzę na powstanie kilkupoziomowej galerii handlowej.

22 maja na Komisji Rozwoju przedstawiciel firmy i architekt prezentowali nową koncepcję dla obszaru Zaułka Świętokrzyskiego. Wiele kwestii pozostaje spornych – co będzie z parkingiem, co z dostawą towarów, w końcu jak rozwiązana będzie kwestia proponowanego zamknięcia ulicy Różanej? Firma planuje, że zakończy budowę za 2,5 roku.

Agnieszka Dobkiewicz Tygodnik Świdnicki
Ostatnio edytowany przez Gregs, Środa, 6 Czerwiec 2007, 20:38, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
Gregs

 
Posty: 4248
Ostatnio zalogowany: 14-06-2013
Miejscowość: Świdnica

Postprzez » Środa, 27 Listopada 2010, 12:00

 

Postprzez Gregs » Poniedziałek, 28 Maj 2007, 16:39

wtorek, 22 maja 2007 22:27

Dziś na wspólnym posiedzeniu komisji architekt i przedstawiciel inwestora przedstawili wstępną koncepcję zabudowy. Odstąpiono od koncepcji z 1997 roku budowy uliczki z historycznymi kamieniczkami na rzecz dużego obiektu handlowo-biurowego (galeria) z garażem podziemnym w piwnicy. Obiekt ma mieć bardzo dużą powierzchnię handlową: 7,5 - 8,0 tys. m2. Mają powstać 24 lokale handlowe i 12 likali biurowych. W poziomie piwnic parking na 100 do 130 miejsc parkingowych, w tym ok. 70 miejsc zajmą samochody osób pracujących w budynku. Na trzecim piętrze może powstanie multikino. Inwestor rozmawia także o zakupie i włączeniu w budowany kompleks budynku po byłej szkole podstawowej nr 1 oraz działki pod ulicą Różaną. Ulica ta stałaby się wówczas drogą wewnętrzną.
Inwestor zakupił działkę w lutym tego roku. Inwestycja wymaga uchwalenie planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego oraz studium uwarunkowań do tego planu. Uwzględniając jeszcze czas na projektowanie i budowę, to obiekt może być oddany do użytkowania nie wcześniej niż za trzy lata.

Inwestorem jest spółka prawa polskiego, w której głównymi udziałowcami są Irlandczycy: jeden zajmujący się działalnością developerską, a drugi doradztwem na rynku nieruchomości. Budowa w Świdnicy byłby ich debiutem w Polsce.

Padł również bardzo dobry pomysł wybudowania w miejscu parkingu przy ul. Spółdzielczej dużego parkingu z częścią pod- i nadziemną.

Źródło Janusz Solecki

Awatar użytkownika
Gregs

 
Posty: 4248
Ostatnio zalogowany: 14-06-2013
Miejscowość: Świdnica

Postprzez Gregs » Niedziela, 5 Sierpień 2007, 08:01

Blackrock Properties stawia na Świdnicę

Według projektu APA Grzybowski powstanie nowy kompleks handlowo-usługowy irlandzkiej grupy inwestycyjnej Blackrock Properties w Świdnicy (woj. dolnośląskie). Przedstawiciele firmy zaprezentowali w Urzędzie Miasta koncepcję realizacji zespołu obiektów o łącznej powierzchni około 8 000 mkw. zlokalizowanych na terenie tzw. Zaułka Świętokrzyskiego. W ub.r. firma zakupiła nieruchomość z przeznaczeniem pod zabudowę apartamentową. Teraz jednak przedstawiła alternatywny projekt realizacji galerii handlowej z multikinem i powierzchniami biurowymi. Jeżeli zostanie on zaakceptowany przez administrację lokalną, prace budowlane powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Wiadomości Handlowe

Awatar użytkownika
Gregs

 
Posty: 4248
Ostatnio zalogowany: 14-06-2013
Miejscowość: Świdnica

Postprzez Gregs » Niedziela, 5 Sierpień 2007, 14:06

5.08.2007

Title

Title

Title

Title

foto: Newtime

Awatar użytkownika
Gregs

 
Posty: 4248
Ostatnio zalogowany: 14-06-2013
Miejscowość: Świdnica

Postprzez Gregs » Poniedziałek, 15 Październik 2007, 22:33

Zaułek Świętokrzyski

Firma Blackrock Properties sp. z o. o. złożyła wniosek o ustalenie warunków zabudowy na budowę obiektu handlowo-usługowego i biurowego o łącznej powierzchni użytkowej 19 tys. m2 w obszarze ograniczonym ulicami: Łukową, Różaną, Trybunalską i Rynkiem. W programie inwestycji zawarte są: usługi gastronomiczne, handlowe do 2.000 m2, usługi inne (klub fitness, kancelarie, salony kosmetyczne i fryzjerskie itp.), multikino (3 sale), sale konferencyjne, parkingi podziemne – dwie kondygnacje.
Obecnie trwa postępowanie administracyjne, mające na celu zebranie wszystkich niezbędnych stanowisk i opinii m. in. wojewódzkiego konserwatora zabytków, wydziału komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Kolejnym etapem procedury decyzyjnej w tej sprawie będzie sporządzenie niezbędnych analiz i przygotowanie projektu decyzji o warunkach zabudowy. Jednocześnie miasto przystąpiło do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, które będzie podstawą do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego obszar inwestycji. Powyższe analizy i wyniki postępowania administracyjnego będą dopiero podstawą do określenia trybu oraz możliwości wydania decyzji o warunkach zabudowy lub lokalizowania przedmiotowej inwestycji w trybie miejscowego planu.
Jak widać proces podjęcia decyzji w sprawie inwestycji jest rozciągnięty w czasie. Może z tego wynikać mylne wrażenie o bierności urzędu, którego zaangażowanie w sfinalizowanie inwestycji jest jednak faktem.

GK InvestMap.pl

Awatar użytkownika
Gregs

 
Posty: 4248
Ostatnio zalogowany: 14-06-2013
Miejscowość: Świdnica

Postprzez Darek_S » Czwartek, 15 Listopad 2007, 14:29

Przechodząc dzisiaj obok tego ogrodzenia zauważyłem duzy bilbord, więc pradopodobnie wkrótce Panowie z Blackrock Properties sp. z o. o zaprezentują nam wizualizację centrum handlowego przy Zaułku Świętokrzyskim :thumleft:

Darek_S

 

Postprzez Gregs » Czwartek, 15 Listopad 2007, 23:20

Całkiem możliwe taka sama tablica stoi na drugiej ich działce przy ul Świerkowej. Więc mamy dwie opcje albo będą sprzedawać pow reklamową albo wywieszą info o swoim projekcie ;) Z tego co wiem to niestety inwestycja powiększona o budynek dawnej szkoły nie będzie zrealizowana obecny jej właściciel nie zgodził sie na sprzedaż. Ale nadzieja w dokończeniu inwestycji na ul Trybunalskiej PZU S.A przymierza sie do jego sprzedaży :)

Awatar użytkownika
Gregs

 
Posty: 4248
Ostatnio zalogowany: 14-06-2013
Miejscowość: Świdnica

Postprzez Gregs » Poniedziałek, 26 Listopad 2007, 16:46

Na najbliższej sesji RM 30 listopada radni zdecydują o zezwoleniu na działalność obiektu handlowego wielkopowierzchniowego "Galeria Zaułek Świętokrzyski"

Awatar użytkownika
Gregs

 
Posty: 4248
Ostatnio zalogowany: 14-06-2013
Miejscowość: Świdnica

Postprzez Darek_S » Poniedziałek, 26 Listopad 2007, 20:55

AHA czyli znajac "swidnickie" realia zmienia plan miejscowego zagospodarowania i zafunduja nam nową piekarnie lub coś w ten deseń.

Darek_S

 

Postprzez Gregs » Poniedziałek, 26 Listopad 2007, 23:52

Sądzę że jak zwykle sie pokłócą ale w efekcie uchwalą, że będzie możliwa budowa galerii ponieważ jest to jedyna racjonalna decyzja i to że jest duży nacisk społeczny na potrzebę galerii z prawdziwego zdarzenia

Awatar użytkownika
Gregs

 
Posty: 4248
Ostatnio zalogowany: 14-06-2013
Miejscowość: Świdnica

Postprzez Darek_S » Wtorek, 4 Grudzień 2007, 00:51

Zdecydowali coś wkońcu bo oglądałem troche ale widziałem jedynie jak rozmawiali odnośnie galerii na riedla.

Darek_S

 

Postprzez Gregs » Wtorek, 4 Grudzień 2007, 22:15

Niestety przegapiłem ale postaram sie coś dowiedzieć. Gorzej wygląda sprawa z tym kinem ale jestem dobrej myśli

Awatar użytkownika
Gregs

 
Posty: 4248
Ostatnio zalogowany: 14-06-2013
Miejscowość: Świdnica

Postprzez Darek_S » Czwartek, 20 Grudzień 2007, 13:21

Coś straszna cisza zrobila sie wobec tej inwestycji, ma ktos moze jakies informacje? co tam wkoncu ma powstac, bo do dnia dzisiejszego nie wiadomo czy radni wydali zgode na zmiane planu zagospodarowania w tym obszarze.

Darek_S

 

Postprzez Gregs » Sobota, 29 Grudzień 2007, 11:29

Narazie taki okres świąteczny nic nie wiadomo zobaczymy po nowym roku ;)

Awatar użytkownika
Gregs

 
Posty: 4248
Ostatnio zalogowany: 14-06-2013
Miejscowość: Świdnica

Postprzez Darek_S » Środa, 16 Styczeń 2008, 00:42

W wywiadzie przeprowadzonym przez lokalna telewizje teletop prezydent Ireneusz Pałac potwierdzil wybudowe tam obiektu typu galeria handlowa o powierzchni 19 tys m2 w sklad ktorego wchodzilo by multkino. Jednak postepowania prawne musza roche potrwac, wiec budowa tego obiektu bedzie mogla rozpoczac sie najpredzej na poczatku przyszlego roku ...

Awatar użytkownika
Darek_S

 
Posty: 185
Ostatnio zalogowany: 24-07-2010
Miejscowość: Świdnica/Wakefield

Postprzez Gregs » Środa, 16 Styczeń 2008, 01:24

Ma być przedstawiona nowa koncepcja zagospodarowania zaułka także trzeba poczekać na konkrety. Wtedy też poznamy w miarę dokładne informacje co będzie zawierać owa galeria. Oprócz tej planowane są dwie kolejne tzw wyścig zbrojeń ;)

Awatar użytkownika
Gregs

 
Posty: 4248
Ostatnio zalogowany: 14-06-2013
Miejscowość: Świdnica

Re: [Świdnica] Galeria Zaułek Świętokrzyski

Postprzez Orzech » Piątek, 4 Kwiecień 2008, 00:27

Prezydencie, zrób coś!

- Pan, Panie Prezydencie, pełni swój urząd już prawie sześć lat, a Świętokrzyska jest, jaka była - piszą świdniczanie do prezydenta miasta Wojciecha Murdzka. A chodzi o Zaułek Świętokrzyski, gdzie inwestor chce zbudować m.in. galerię handlową i multikino. To precedens w skali co najmniej miasta. Zwykle mieszkańcy są przeciwni budowie czegoś w pobliżu ich domów. Tutaj - proszą prezydenta, by inwestycja powstała jak najszybciej.


Pechowe miejsce

Historia Zaułka Świętokrzyskiego jest tyleż długa, co pechowa. Zaniedbany teren w śródmieściu, na tyłach rynkowych kamienic, najpierw został przekazany świdnickiej firmie Pebek, która jako deweloper miała na nim wybudować kamienice mieszkalno-usługowe. Gdy Pebek powiadomił władze miasta, że nie ma środków na kontynuację inwestycji, atrakcyjny teren nowe już władze postanowiły wystawić na przetarg. Kupiła go w lutym 2007 roku polsko-irlandzka spółka Blackrock Properties, która wkrótce zaproponowała inny sposób jego zagospodarowania - zamiast budynków mieszkalnych miała powstać galeria handlowa z multikinem, salą konferencyjną, restauracjami itd. Problem w tym, że studium zagospodarowania przestrzennego dopuszczało w tym miejscu obiekt handlowy o powierzchni poniżej 2 tys. m2, gdy powierzchnia handlowa galerii miałaby mieć 7,5 do 8 tys. m2. I to stworzyło sytuację patową. - Pracujemy nad studium uwarunkowań oraz zlecamy wykonanie planu zagospodarowania przestrzennego tego terenu - mówił nam tydzień temu Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy. - Przy tych pracach uwzględnimy planowaną inwestycję w zaułku. Dokumenty powinny zostać uchwalone na przełomie roku.

Publiczna toaleta

Tymczasem niecierpliwią się okoliczni mieszkańcy, którzy z nadzieją oczekiwali na rozpoczęcie nowej inwestycji. - Kiedy zostanie rozpoczęta budowa w Zaułku Świętokrzyskim? - pytają prezydenta miasta. - Jaki status ma podwórko byłej SP1, dziś publiczny parking? Czy jakość ulicy Świętokrzyskiej uzależniona jest od zakończenia ciągle nierozpoczętej budowy? Mieszkańcy kamienic, których okna wychodzą na zaułek, są od lat zbulwersowani jego stanem. - Proszę pani, my na ten krajobraz księżycowy patrzymy od 15 lat! - mówi Lucyna Malinowska, jedna z mieszkanek. Ona i jej sąsiedzi w swoim liście podkreślają, że podwórka są bezpłatnym, publicznym parkingiem i szaletem dla ludzi i psów. - Nadzieja na zmiany tej sytuacji pojawiła się wraz z estetycznym ogrodzeniem budowy i zakupem tej działki przez firmę z udziałem Irlandczyków - piszą mieszkańcy w liście do prezydenta. Oni wszyscy, co jest precedensem co najmniej w skali miasta, z entuzjazmem podeszli do planów Blackrock Properties. - Informacje ukazujące się w lokalnej prasie ostudziły jednak nasze oczekiwania - piszą zrezygnowani.

Niepokój inwestora

- W lutym zeszłego roku nabyliśmy tę działkę. Biorąc pod uwagę możliwości inwestycyjne firmy, dziś bylibyśmy już na półmetku tego projektu - mówi Paweł Skonieczny, prokurent Blackrock Properties, sam będący mieszkańcem Świdnicy. - Ale póki co pozostają tylko deklaracje, zapewnienia i szczere chęci. To trochę za mało do realizacji. A koniunktura nie trwa wiecznie. Tymczasem w mieście, w którym od lat z niecierpliwością czeka się na profesjonalny obiekt handlowo-rekreacyjny z multikinem, pojawiają się inwestorzy chcący w innych puntach Świdnicy właśnie taką inwestycję zrealizować.

Przedstawiciele inwestora od początku podkreślają dobre chęci władz miasta i deklaracje pomocy w realizacji inwestycji. Problem w tym, że minął rok od zakupu i blisko pół roku od nowej propozycji zagospodarowania, a jedyny konkret, jaki można otrzymać z urzędu, to ten, że pod koniec roku, a może na początku przyszłego będzie gotowy plan zagospodarowania przestrzennego. Rzecznik urzędu jednak odpowie na nasze pytanie o to, czy naprawdę władze miasta nie mają możliwości przyspieszenia procedur związanych z tą inwestycją. Tyle że to wymaga czasu i odpowiedź otrzymamy dopiero w tym tygodniu.

Image
- Taki widok mamy z okien od piętnastu lat - mówi Lucyna Malinowska, mieszkanka jednego z budynków w Rynku, których okna wychodzą na Zaułek Świętokrzyski

http://www.wiadomosci.swidnickie.pl

Awatar użytkownika
Orzech

 
Posty: 166849
Ostatnio zalogowany: 01-07-2015
Miejscowość: Wrocław

Re: [Świdnica] Galeria Zaułek Świętokrzyski

Postprzez oremus » Piątek, 18 Kwiecień 2008, 20:06

6Chwileczke....Troche otrzezwienia.... Firma kupila teren za stosunkowo male pieniadze a teraz chce zmienic plan i wybudowac galerie ? Przeciez tak juz zrobiono ze slynna inwestycja TESCo przy Sikorskiego. Cos tu nie gra. Dlaczego nie mozna bylo najpierw przeksztalcic tego gruntu a dopiero potem sprzedac ? COS TU NIE GRA PANIE PREZYDENCIE PAŁAC. A pro pos... wydał Pan juz pozytywną decyzję dla tego dewelopera odnośnie ulicy Świerkowej ? tam też nie można było od razu sprzedać gruntu pod zabudowę wielorodzinną tylko kombinować z działkami jednorodzinnymi ? Dziwne to wszystko.... Przepraszam że zapytam ale kto będzie wykonawcą tych inwestycji ?????? Domyśla się ktoś ? :)))

oremus

 

Następna

Dodaj komentarzDodaj wiadomosc

Aby napisać odpowiedź zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Powróć do dolnośląskie - handel

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron facebook