InvestMap, Ogólnopolski Portal Inwestycyjny

Dodaj komentarz Dodaj wiadomość

[Wałbrzych] Wabienie turystów

Pracują na Tarasie Północnym

Postprzez Tsamb » Piątek, 16 Maj 2008, 11:13

Trwają pracę nad renowacją Tarasu Północnego w Zamku Książ. Część środków przekazał na ten cel Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
ZK.jpg

Planowany termin zakończenia prac to wrzesień tego roku. Jak podkreślają w zamku będzie to wierna rekonstrukcja wyglądu Tarasu Północnego z XIX wieku. Już w przyszłym sezonie przechodził będzie przez niego ruch turystyczny, prawie 2 hektary terenu z pewnością staną się nie lada atrakcją dla zwiedzających. Warto dodać, że część środków związaną z rekonstrukcją ponosi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Właśnie w tej sprawie wiceprezes tej instytucji Jerzy Ignaszak w piątek 9 maja spotkał się z prezesem Przedsiębiorstwa Zamek Książ, Jerzym Tutajem. Czekamy na zakończenie prac.

http://www.ksiaz.walbrzych.pl/aktualnosci.html
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Tsamb

 
Posty: 3332
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014

Zamek Książ na antenie TVP

Postprzez Tsamb » Piątek, 16 Maj 2008, 11:16

Nasz zamek w okresie wakacji bardzo mocno zaistnieje na antenie regionalnej trójki. W powstającym programie promować się będą także inne atrakcyjne miejsca z naszego regionu.
TV.jpg

Program emitowany będzie w wakacje, będzie również stale aktualizowany. - Motywem przewodnim każdego odcinka będzie Zamek Książ, choć oczywiście pokazywane będą także inne ciekawe miejsca z naszego regionu – tłumaczy prezes zamku, Jerzy Tutaj. Na początku maja spotkał się w tej sprawie z szefową marketingu wrocławskiej trójki Marzeną Dąbrowską oraz z autorem cyklu, Jackiem Sieradzkim. Program proponował będzie wycieczki po regionie, na przykład do Walimia czy Jedliny - Zdroju, które rozpoczynać się będą właśnie w Zamku Książ. To on – jako najbardziej rozpoznawalny symbol ziemi wałbrzyskiej – będzie motywem przewodnim cyklu. Emisja już za kilka miesięcy.

http://www.ksiaz.walbrzych.pl/aktualnosci.html
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Tsamb

 
Posty: 3332
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014

Postprzez » Środa, 27 Listopada 2010, 12:00
 

Zamkowy taras odzyskuje blask

Postprzez Tsamb » Wtorek, 20 Maj 2008, 13:30

Ruszyła renowacja tarasu Północnego w zamku Książ. Prace potrwają do września, a taras odzyska wtedy wygląd z XIX w. Od przyszłego sezonu, będą nim mogli spacerować turyści. Dzięki temu powierzchnia dla zwiedzających zwiększy się o prawie dwa hektary. W zamku Książ jest aż 12 tarasów: Wejściowy, Prochowy, Bogini Flory, Orzechowy, Środkowy, Wodny, Podkowiasty, Różany, Zachodni, Kasztanowcowy, Arkadowy i odnawiany właśnie Północny. Najczęściej turyści fotografują się jednak na tarasie Różanym. Ma fontannę kaskadową przy której ustawiono kamienne figury z dawnej galerii skrzydła frontowego. Rośnie na nim również wiele gatunków róż. Według kierownictwa zamku odnowiony taras Północny będzie równie piękny.

(ARS), http://www.e-walbrzych.pl

Tsamb

 
Posty: 3332
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014

Postprzez » Środa, 27 Listopada 2010, 12:00

 

Koch opiszę Książ

Postprzez Tsamb » Środa, 21 Maj 2008, 09:06

John Koch o Zamku Książ, a przede wszystkim o księżnej Daisy von Pless wie bardzo dużo. W ubiegłym tygodniu ten autor po raz kolejny odwiedził zamek.
Koch_ksiaz.jpg

Po spotkaniu, w którym uczestniczył także prezes Przedsiębiorstwa Zamek Książ, Jerzy Tutaj można napisać, że są szanse na kolejną, udaną współpracę. - Przygotowujemy album fotograficzny, do którego tekst napisze właśnie John Koch. Wydamy go w przyszłym roku, to będzie rocznicowe wydanie z okazji 500 – lecia rodziny Hochbergów – tłumaczy prezes Książa. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ mieszkający na stałe w Kanadzie autor uchodzi za jednego z najwybitniejszych biografów księżnej Daisy von Pless, dysponuje także bardzo dużą wiedzą o samym zamku. Tylko w ubiegłym roku Muzeum Pszczyńskie wydało jego ponad 440 – stronicową biografię angielskiej arystokratki („Daisy. Księżna Pszczyńska”). Autor jest przedwojennym mieszkańcem Wałbrzycha, dlatego zawsze z dużym sentymentem odwiedza Zamek Książ. Zawsze też znajdzie czas na zwiedzenie zabytku.

http://www.ksiaz.walbrzych.pl/aktualnosci.html
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Tsamb

 
Posty: 3332
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014

Joannici w Książu

Postprzez Tsamb » Środa, 28 Maj 2008, 17:46

Rittertag, czyli Dzień Rycerski obchodzili w Zamku Książ członkowie Rycerskiego Zakonu Joannitów. To była niezwykła, czterodniowa uroczystość.
Joannici.jpg

Do zamku przyjechało około 170 osób. Głównie z Niemiec, ale także z Holandii, Belgii oraz z Polski. Joannici, oficjalnie w Książu byli po raz pierwszy, jednak ich związki z naszym regionem są spore. – Od 2000 roku, wraz z nimi prowadzimy Stację Socjalną. Chcemy także zaangażować Joannitów w wielki projekt na Szczawienku – mówi ks. Waldemar Szczugieł, proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Wałbrzychu. Ten projekt to wykorzystanie budynków po byłej Szkole Podstawowej nr 11. Miałby w niej powstać m. in. klub młodzieżowy oraz schronisko. O tym także rozmawiano podczas spotkania w Zamku Książ. Joannitów oficjalnie powitał prezydent miasta, Piotr Kruczkowski, który podkreślał zasługi zakonu na polu działalności charytatywnej. – Jestem pod dużym wrażeniem przeszłości i dokonań zakonu – mówił prezydent. Członkowie Śląskiego Stowarzyszenia Joannitów przyjechali do Książa z całymi rodzinami. Nie zabrakło czasu na zwiedzenie zamku i podziwianie uroków okolicy. Goście oprócz zamku odwiedzili także, m. in. Muzeum Przemysłu i Techniki w Wałbrzychu.

http://www.ksiaz.walbrzych.pl/aktualnosci.html
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Tsamb

 
Posty: 3332
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014

Rozpoczynamy współpracę z Discovery

Postprzez Tsamb » Środa, 4 Czerwiec 2008, 09:17

Już 10 czerwca w Zamku Książ podpisane zostanie porozumienie na mocy, którego zamek zaistnieje na antenie kanału telewizyjnego Discovery Historia. Być może także odkryte zostaną dalsze tajemnice, które skrywają podziemia obiektu.
000055.jpg

O tym jak fantastycznie Zamek Książ prezentuje się w oku kamery, przekonaliśmy się już wielokrotnie. Tylko w ostatnich latach kręcono tutaj takie obrazy jak serial telewizyjny „Tajemnia Twierdzy Szyfrów” czy robiony przez anglików, fabularyzowany dokument „Geniusz Beethovena”. W ubiegłym roku, zamek pojawił się także w filmie reklamującym uroki Polski, który emitowany był na antenach BBC i CNN. Lista tych filmowych produkcji jest dluga i imponująca, teraz pojawi się na niej również kanał Discovery Historia.
Prezes Przedsiębiorstwa „Zamek Książ” Jerzy Tutaj, nie ma wątpliwości. - To najbardziej prestiżowa stacja telewizyjna, która zajmuje się historią. Robi to w sposób profesjonalny i rzetelny – podkreśla. Dlatego Książ, który łączy w sobie wiele tradycji i historii, może być dla niej świetnym bohaterem. I właśnie to zakłada deklaracja współpracy, która podpisana zostanie już 10 czerwca. Dalsza eksploracja tuneli podziemnych – zwłaszcza pod kątem tajemnic II Wojny Światowej – to jeden z celów porozumienia. Zgodnie z dokumentami gdzieś tam ma znajdować się duża hala produkcyjna, jeżeli wszystko się uda jej odkrywanie obejrzą widzowie Discovery Historia, potem również turyści, których w Książu nie brakuje. Ponadto – zgodnie z treścią deklaracji współpracy – w zamku mają być organizowane różnego rodzaju wydarzenia edukacyjne i kulturalne.

http://www.ksiaz.walbrzych.pl/aktualnosci.html
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Tsamb

 
Posty: 3332
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014

Na wycieczkę zagadkobusem

Postprzez Tsamb » Niedziela, 13 Lipiec 2008, 11:52

Ruszy nowa, niezwykła linia autobusowa. Połączy atrakcje turystyczne ziemi wałbrzyskiej.

Zamki Książ i Grodno, pałac w Jedlince, muzeum techniki w XIX-wiecznej kopalni czy też podziemne hitlerowskie sztolnie w Głuszycy i Walimiu. Wymienione obiekty są wielkimi atrakcjami powiatu wałbrzyskiego i magnesem przyciągającym turystów z całego świata.


Od soboty (19 lipca) będą one dodatkowo przystankami przygotowanej specjalnie dla turystów linii autobusowej. Przedsięwzięcie jest efektem porozumienia zawartego pomiędzy lokalnymi samorządami w ramach projektu "Poznaj tajemnice ziemi wałbrzyskiej".
- Na rynku turystycznym konkurencja jest ogromna. Skoro chcemy odgrywać na nim istotną rolę, musimy działać wspólnie - przekonuje Piotr Kruczkowski, prezydent Wałbrzycha. - Decyzja o uruchomieniu linii autobusowej, szlakiem naszych największych atrakcji, jest pierwszym efektem tej współpracy.
Ze względu na mroczne tajemnice lokalnych atrakcji turystycznych, związane głównie z II wojną światową, kursujące na linii pojazdy nazwane zostały zagadkobusami. Ich przystankami, początkowym i końcowym, będą zamki Książ i Grodno.

http://www.walbrzych.naszemiasto.pl/wyd ... 8828179b79

Tsamb

 
Posty: 3332
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014

Dla turystów Zagadkobus

Postprzez Tsamb » Poniedziałek, 14 Lipiec 2008, 18:48

Wreszcie wspólna inicjatywa turystyczna w regionie. W najbliższą sobotę na liczącą blisko 70 kilometrów trasę z Zamku Książ do Zagórza Śląskiego wyruszy Zagadkobus. Za pięć złotych przez cały dzień będzie można zwiedzić najciekawsze miejsca m.in. w Szczawnie-Zdroju, Jedlinie-Zdroju i Walimiu. - To ma przyciągnąć do nas turystów - mówią przedstawiciele władz tych miejscowości. Czy to się uda?

Turystyka weekendowa. Na to stawiają zaangażowane w projekt samorządy i instytucje. Zagadkobus po raz pierwszy w swoją trasę wyruszy w najbliższą sobotę i będzie na niej w każdy weekend aż do 28 września. Pełen rozkład prezentujemy obok, autobus ma kusić turystów niską ceną. Za bilet normalny zapłacimy 5 złotych, za ulgowy połowę mniej. Będzie to jednak bilet wielokrotnego użytku. Jednego dnia za pięć złotych będziemy mogli przejechać całą trasę, zwiedzając wybrane miejsca i łapiąc kolejne kursy.

W jedności siła
Czy to jest klucz do sukcesu? Według burmistrza Jedliny-Zdroju Leszka Orpla jest to na pewno ważny, pierwszy krok. - Atrakcji u nas jest bardzo dużo, ale ważne jest to, że wspólnie działamy, że staramy się wytworzyć pewien produkt ponadregionalny - tłumaczy. Samorządowcom zależy na tym, aby turyści zaczęli patrzeć na region wałbrzyski jak na bardzo atrakcyjną całość. - Tak naprawdę Zamek Książ to magnes, który przyciąga turystów. Chodzi o to, aby zachęcić ich do dalszego zwiedzania, do tego, aby przyjechali na przykład do Walimia - mówi wójt tej miejscowości Adam Hausman.

Zagadkobus na 50 miejsc ma jeździć ze specjalnym logiem, wyróżnione mają być także jego przystanki. Rozkład można już znaleźć na stronach internetowych zaangażowanych gmin. Podczas wakacji ma być realizowany program pilotażowy. Organizatorzy chcą sprawdzić z jakim przyjęciem spotka się autobus, ilu turystów będzie nim podróżowało. Jeżeli pomysł wypali, są szanse, że podczas następnej kanikuły Zagadkobus będzie jeździł częściej.

Michał Wyszowski; http://www.nww.pl

Tsamb

 
Posty: 3332
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014

Region na obcasach

Postprzez Tsamb » Poniedziałek, 21 Lipiec 2008, 16:39

W każdą niedzielę o godz. 10.00 na antenie Telewizji Wrocław emitowany będzie program "Region na obcasach", w którym zobaczymy m.in. ciekawe miejsce z okolic Wałbrzycha.

Bohaterki programu: Katarzyna Dynowska, Justyna Janus i Anna Matusiak, kierowane tajemniczym męskim głosem lektorskim oprowadzą widzów po najciekawszych zakątkach subregionu wałbrzyskiego.


- Podczas kolejnych czwartków dziewczyny odwiedzą zamek Książ, uzdrowisko Szczawno Zdrój, miejscowości w "Tajemniczym Trójkącie", czyli Jedlinę-Zdrój, Głuszycę i Walim oraz stolicę regionu - Wałbrzych Będą przewodniczkami, ale bardzo aktywnymi - zapowiadają przedstawiciele wrocławskiej telewizji. - Poprzez czynne uczestnictwo w proponowanych przez siebie formach wypoczynku dostarczą widzom powodów do uśmiechu i do lekkiej obawy, przede wszystkim jednak do niezapomnianych emocji.

RQP; Tygodnik Wałbrzyski

Tsamb

 
Posty: 3332
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014

Pierwszy spacer Moofiego

Postprzez Tsamb » Wtorek, 2 Wrzesień 2008, 16:36

Na Placu Magistrackim po raz pierwszy pojawił się Moofie, najmłodsze dziecko Biura Promocji Miasta. Dziecko pokaźne, mierzące ponad dwa metry wzrostu i na dodatek rogate. Jednak pogodne i przymilne, uwielbia się witać i przytulać, zwłaszcza lgnie do dzieci. Jest zniewalająco roześmiany i rozczula nieporadnością na schodach.

Jeszcze wymaga opieki dorosłych, ale już na Dniach Wałbrzycha powinien poruszać się samodzielnie, taki zdolny. Pojawi się tam w sobotę i niedzielę w godzinach popołudniowych, po dobranocce musi iść spać, bo jest grzeczny.

Autorką projektu maskotki Wałbrzycha jest Paulina Bienias, uczennica I LO. Moofie - a mówiąc bardzo poważnie - Johny Mooflon jest wykonany z pluszu, jedynie oczy ma plastikowe, zęby, nos i brwi zostały wyszyte czarną nitką. Ciepłe barwy maskotki nawiązują do kolorystyki wałbrzyskiego logo.
006-01.jpg

006-02.jpg

006-03.jpg

006-04.jpg

006-05.jpg

006-06.jpg

006-07.jpg

006-08.jpg

006-09.jpg

006-10.jpg

http://www.um.walbrzych.pl/strony/do_dr ... 09/006.php
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Tsamb

 
Posty: 3332
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014

Re: [Wałbrzych] Wabienie turystów

Postprzez DlugiX » Wtorek, 2 Wrzesień 2008, 19:01

Warto dodać że na Dniach Wałbrzycha za Moofiego przebrany będzie członek Młodego Centrum :-)
Wałbrzych- Kocham to miasto!
[...]bo jest sexy!

Awatar użytkownika
DlugiX

 
Posty: 1459
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014
Miejscowość: Walbrzych

Re: [Wałbrzych] Wabienie turystów

Postprzez Orzech » Wtorek, 23 Wrzesień 2008, 18:43

Turyści na wojennej ścieżce

Artur Szałkowski 2008-09-23 18:11:57, aktualizacja: 2008-09-23 18:18:02

Zamek Książ poszerzył ofertę turystyczną. Tłumy chcą oglądać komnaty dla Hitlera.

Większość turystów zwiedzających zamek Książ nudzi się, słuchając opowieści przewodników o tym, jak siedemset lat temu obiekt wznosili Piastowie świdniccy, a w kolejnych latach rozbudowywali ich następcy. Słuchacze przestają ziewać dopiero, kiedy przewodnicy dochodzą w swej opowieści do XX wieku i wojennych losów Książa.


Historie o wykuwanych pod zamkiem sztolniach oraz jego przebudowie na siedzibę Ministerstwa Spraw Zagranicznych III Rzeszy rozpalają wyobraźnię zwiedzających.
- Turyści zaczęli domagać się od nas oprowadzania po pomieszczeniach związanych z wojennymi losami obiektu - mówi przewodnik Andrzej Gaik. - Wpuszczenie ich do sztolni pod zamkiem jest jednak niemożliwe, bo zainstalowano tam czułą aparaturę pomiarową Polskiej Akademii Nauk. Dlatego na razie udostępniliśmy tunel ewakuacyjny przy tarasach i niedawno nowe pomieszczenia na I piętrze.

Południową część tej kondygnacji zarezerwowano dla Adolfa Hitlera. Komnaty, w których miały być gabinety wodza III Rzeszy, dostępne są od dawna. Teraz turyści mogą zobaczyć pomieszczenia, które organizacja Todt przerabiała na kuchnię i szyby windowe dla Hitlera.
- Kiedy przechadzałam się po tych komnatach, odniosłam wrażenie, jakbym cofnęła się w czasie - dzieli się wrażeniami po zwiedzaniu pomieszczeń Daria Filipiak, turystka z Poznania. - To niesamowite i zarazem przerażające spacerować po kuchni, gdzie miały być przygotowywane posiłki dla jednego z największych zbrodniarzy świata.
Od momentu poszerzenia oferty dla zwiedzających Książ, ponad 70 procent turystów wybiera wycieczkę po zamku szlakiem II wojny światowej.

Podobnie jest także w zamku Czocha niedaleko Jeleniej Góry.
- Wytłumaczenie zainteresowania turystów zamkiem w kontekście wojny jest tylko jedno - wyjaśnia Joanna Szpak z działu marketingu zamku Czocha. - Kręcono u nas zdjęcia do serialu "Tajemnica Twierdzy Szyfrów" oraz komedię "Gdzie jest generał?". Ponad połowa turystów mówi nam, że to właśnie filmy wojenne zachęciły ich do odwiedzenia Czochy.

Wykorzystując zainteresowanie turystów tajemnicami III Rzeszy, kierownictwo Książa zamierza wydłużyć wojenny szlak turystyczny.
- Tunel ewakuacyjny połączą z zamkiem schody - zapowiada Jerzy Tutaj, prezes spółki Zamek Książ. - Ta inwestycja będzie kosztowała około 200 tysięcy złotych. Planujemy ją rozpocząć w kwietniu przyszłego roku.

Ściśle tajne

Zamek Książ został skonfiskowany rodzinie Hochberg w 1941 roku. Hitlerowcy wywieźli wówczas wszystkie wartościowe dzieła sztuki, meble oraz księgozbiór. Podczas przebudowy zamku wiele sal zmieniło swój pierwotny wygląd. W 1943 roku rozpoczęto drążenie sztolni w skale pod zamkiem. Prace w pod-ziemiach prowadzone były aż do 8 maja 1945 roku. Do dziś nie wyjaśniono przeznaczenia tych tuneli.

http://polskatimes.pl/gazetawroclawska/ ... ,id,t.html

Awatar użytkownika
Orzech

 
Posty: 167122
Ostatnio zalogowany: 03-07-2015
Miejscowość: Wrocław

Re: [Wałbrzych] Wabienie turystów

Postprzez dlubacz » Piątek, 10 Październik 2008, 19:17

Rok, a może i więcej lat temu stworzono plan trzech stoków narciarskich na Chełmcu, wraz z wyciągiem... Intuicyjnie mogę dodać, że dwa stoki miały mieć ok. 1700m, o dość niskim poziomie trudności a jeden 1000m miał być już podobno "ekstremalny". Czy jakoś tak :P . Pisał o tym na pewno tygodnik wałbrzyski... Czy ma ktoś te plany, wizualizacje albo coś z tym związanego?
Według mnie Wałbrzych powinien jak najszybciej zainwestować w tego typu przedsięwzięcie, bo czy jest lepszy sposób na ściągnięcie turystów? :)

Awatar użytkownika
dlubacz

 
Posty: 30
Ostatnio zalogowany: 10-01-2009
Miejscowość: Wałbrzych

Re: [Wałbrzych] Wabienie turystów

Postprzez Gregs » Wtorek, 14 Październik 2008, 22:39

Pomysł ciekawy ale nurtujące jest pytanie co do opłacalnosci inwestycji, jeśli chodzi o ilość opadów sniegu w sezonie w którym inwestycja miała by sie zwracać ?

Awatar użytkownika
Gregs

 
Posty: 4248
Ostatnio zalogowany: 14-06-2013
Miejscowość: Świdnica

Odkryją Wałbrzych na nowo!

Postprzez Tsamb » Poniedziałek, 20 Październik 2008, 18:59

Wiele wskazuje na to, że już niedługo Wałbrzych przestanie być kojarzony z biedaszybami czy obskurnymi ulicami i kamienicami ukazanymi w filmie „Sztuczki". Wszystko za sprawą nowych pomysłów Biura Promocji Miasta, które diametralnie zmienią wizerunek naszego miasta. Jednym z nich jest cykl programów telewizyjnych, którego twarzą będzie znany polski dziennikarz i popularyzator historyczny.

Pracownicy Biura Promocji Miasta ostro wzięli się do pracy. Nieustannie przygotowują nowe strategie działania skierowane przede wszystkim do odbiorców lokalnych, ulegających negatywnym stereotypom na temat miasta, w którym mieszkają. Kampania ma na celu pokazanie i wypromowanie optymistycznego wizerunku Wałbrzycha oraz przekonanie jego mieszkańców do pozytywnej identyfikacji z miastem.


Promocja przez telewizję
Jeden z pomysłów na zmianę imagu Wałbrzycha to duża kampania telewizyjna. - Intensywnie przygotowujemy się do stworzenia cyklu programów telewizyjnych, który emitowany będzie przez jedną z ogólnopolskich stacji - mówi Artur Wylandowski, kierownik Biura Promocji Miasta. - Projekt ten będzie miał charakter badawczo - poszukiwawczy i będzie nosił nazwę „Pasja Odkrywania" - dodaje. Obecnie trwają prace związane z dopracowaniem scenariusza, tak aby całość była jak najbardziej interesująca i skłoniła do odwiedzin Wałbrzycha jak największą grupę turystów. - W tych programach chcemy pokazać ludziom jak wiele ciekawych miejsc, kryjących w sobie tajemnice, znajduje się Wałbrzychu i jego okolicach. Zależy nam również na wypromowaniu naszego miasta jako miejsca, w którym aktywnie można spędzać czas wolny - tłumaczy Wylandowski. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy twarzą całej kampanii będzie znany polski dziennikarz i popularyzator historii. Autor wielu książek o tematyce historycznej oraz pomysłodawca i autor kilku programów telewizyjnych i radiowych, który już polubił Wałbrzych.

A całość wygląda o tyle obiecująco, że ramach przygotowań Biuro Promocji współpracuje z jedną z najlepszych wrocławskich agencji PR, która ma na swoim koncie między innymi udział w promocji Wrocławia w ramach kampanii EXPO 2012.

W oparciu o fotografię
Kolejny świeżym pomysłem jest zrobienie kalendarza na 2009 w zupełnie nowej i rewolucyjnej formie. - Ten projekt nazwaliśmy „Fajni ludzie w fajnych miejscach". Przedstawiał on będzie dwunastkę ciekawych ludzi prezentujących swoje ulubione miejsca w Wałbrzychu. Znajdą się w nim nie tylko fotografie, ale również wypowiedzi tych osób za co i dlaczego lubią to miasto - wyjaśnia szef Biura Promocji Miasta, według którego przyczyni się to większej identyfikacji wałbrzyszan ze swoim miastem. - Jak młodzi mieszkańcy zobaczą ludzi, którzy cieszą się z tego, że żyją w tym mieście to zaczną myśleć podobnie. A to z pewnością wpłynie pozytywnie na postrzeganie Wałbrzycha przez samych jego mieszkańców - tłumaczy Artur Wylandowski. W najbliższym czasie wydany zostanie również nowy, ilustrowany album ukazujący Wałbrzych z zupełnie innej perspektywy. Znajdzie się w nim blisko osiemdziesiąt zdjęć zrobionych przez fotografów Wałbrzyskiego Koła Fotografików. - Do współpracy nad albumem zaprosiliśmy grupę zdolnych, wałbrzyskich fotografów. Nie narzucaliśmy im naszych pomysłów. Mieli całkowicie wolną rękę. Dzięki temu otrzymaliśmy zdjęcia, które przedstawiają Wałbrzych widziany okiem artystów - mówi Wylandowski. Nowy album zawierający ciekawe i unikalne fotografie dystrybutowany będzie na całą Polskę.
Image
Wałbrzych bedzie witał i przyciagał
W toku są również prace związane z modernizacją i unowocześnieniem strony internetowej. Od stycznia całkowicie zmieni się szata graficzna witryny wałbrzyskiego ratusza. Dzięki temu strona stanie się bardziej przejrzysta. - Chcemy podzielić stronę na trzy strefy. Każda z nich skierowana będzie do innej grupy odbiorców. Będą osobne zakładki dla mieszkańców, turystów i inwestorów. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiej i szybciej będzie można znaleźć interesujące nas informacje - wyjaśnia Artur Wylandowski, kierownik Biura Promocji Miasta.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się również, że w planach jest także oznakowanie miasta. Nowe znaki staną przy wjeździe i wyjeździe z Wałbrzycha. Pojawią się również drogowskazy w samym mieście, które wskazywać będą trasę do najważniejszych instytucji kulturalnych i urzędowych w Wałbrzychu. Teraz, jesli ktoś nieznający Wałbrzycha, jedzie od strony Wrocławia ma kłopoty aby dotrzeć np. do Rynku- nie ma ani jednego kierunkowskazu jak kierować się do ratusza czy do rynku.

Dzisiaj budowa trwałego i spójnego wizerunku miasta polega dobrym planowaniu marketingowym. Warto zainwestować w to odpowiedni czas i nakłady. Obecnie kończymy przygotowania nad całością działań promocyjnych na cały przyszły rok. Dlatego prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości. Jestem przekonany, że na efekty warto będzie poczekać. Wtedy też przyjdzie czas na pierwsze oceny. - kończy Artur Wylandowski.
http://www.nww.pl

Tsamb

 
Posty: 3332
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014

To nieziemska promocja

Postprzez Tsamb » Środa, 22 Październik 2008, 16:10

Z przymrużeniem oka... :wink:

Wałbrzych może zostać nowym Wylatowem. Przyjadą tu czołowi polscy badacze fenomenu UFO, bo zainteresowały ich zdjęcia krążących nad miastem obiektów latających. Niezidentyfikowane obiekty latające, które mieszkańcy widują nad Wałbrzychem w okolicach góry Chełmiec, wywołały sensację wśród badaczy UFO, a to oznacza niezwykłą promocję dla miasta.

– Zjawisko można traktować poważnie lub z przymrużeniem oka – komentuje Artur Wylandowski z biura promocji wałbrzyskiego ratusza. – Badanie takiego fenomenu to jednak dla miasta dobra reklama. Podobnie było z Wylatowem, którym dzięki badaczom zaczęli się interesować ludzie z całego kraju.
Fascynaci tego zjawiska planują przyjrzeć się sprawie na miejscu. W trakcie przyszłorocznych wakacji przyjadą do Wałbrzycha na kilkudniowy rekonesans.
– Zamierzam zebrać grupę profesjonalistów, którzy badali podobne zjawiska w Wylatowie – wyjaśnia Janusz Zagórski, jeden z najbardziej znanych polskich ufologów. – Do współpracy zaproszę m. in. dr. Jana Szymańskiego, specjalistę od badań detektorem elektromagnetycznym i biologa Wojciecha Puchalskiego, który jest ekspertem od rozkładu pola magnetycznego. W miejscu, gdzie widywane były obiekty latające, przez całą dobę będą czuwać badacze wyposażeni w aparaty fotograficzne, kamery oraz przyrządy pomiarowe.
Image
Przeloty niezidentyfikowanych obiektów w pobliżu góry Chełmiec stały się głośne w maju ub. roku. Do naszej redakcji zgłosił się wtedy wałbrzyszanin Ryszard Finster, który sfotografował unoszący się nad ziemią niezidentyfikowany pojazd. Później wykonał jeszcze kilka podobnych zdjęć. – Poddałem je wnikliwej analizie – tłumaczy Janusz Zagórski. – Większość odrzuciłem ze względu na kiepską jakość. Jest jednak kilka, których autentyczności nie da się podważyć. Dotychczas za stolicę polskiej ufologii uznawano wieś Wylatowo w woj. kujawsko-pomorskim. W latach 2000-2005 pojawiały się tam dziwne obiekty latające oraz kręg zbożowe. Niewytłumaczalne zjawiska jednak ustały. Kilka dni temu gościła w Wałbrzychu ekipa Telewizji Polskiej, która przygotowuje reportaż na ten temat. Będzie emitowany w całym kraju.

Artur Szałkowski; http://www.e-walbrzych.pl

Tsamb

 
Posty: 3332
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014

Z transportu na sport

Postprzez Tsamb » Poniedziałek, 27 Październik 2008, 19:37

Koszykarze z Wałbrzycha dostaną od gminy 200 tys. zł. Miasto chce się w ten sposób promować przez basket. Podobnie było przed rokiem. Wtedy klub także otrzymał pomoc z miejskiej kasy.

Jeszcze niedawno informowaliśmy, że władze gminy chcą wspomóc klub, ale nie wiedzą skąd wziąć na to pieniądze. Okazało się, że fundusze znalazły się same. - Zanotowaliśmy wyższe wpływy z tytułu podatku od środków transportu. Zdecydowanie większe niż zakładaliśmy, dlatego możemy pomóc klubowi - mówi Agnieszka Sobkowska, skarbniczka Wałbrzycha.


O klubie w Polsce
Radni przegłosowali uchwałę o promocji gminy przez sport, a konkretnie przez koszykówkę, zgadzając się przeznaczyć z miejskiej kasy na ten cel 200 tys. zł. Pieniądze już niebawem zasilą budżet Victorii Górnika, klubu, którego trudno zaliczyć do finansowych krezusów. Koszykarze, choć na razie radzą sobie w rozgrywkach bardzo słabo, grając w Polskiej Lidze koszykówki mają promować miasto. Na koszulkach i spodenkach zawodników od dawna widnieje logo Wałbrzycha, hala jest dosłownie wyklejona znaczkami promującymi miasto, a jak podkreślają fachowcy od marketingu taki sposób „pokazywania" w Polsce swojego miasta sprawdził się już przed rokiem.

W poprzednim sezonie gmina również przekazała klubowi 250 tys. zł na promocję przez koszykówkę. - Transmisje telewizyjne, a szczególnie niespodziewane zwycięstwa w tamtym sezonie zrobiły swoje i o Wałbrzychu mówiło się dużo i dobrze - podkreśla Artur Wylandowski, kierownik biura promocji miasta. Jego zdaniem, przy podejmowaniu decyzji o wsparciu koszykarzy, nie bez znaczenia był fakt, że Victoria Górnik to jedyna drużyna z Wałbrzycha występująca na najwyższym szczeblu rozgrywek. - Teraz zespół nie radzi sobie najlepiej, ale wierzę, że między innymi dzięki naszym funduszom niedługo to się zmieni. I o klubie zacznie być w całej Polsce bardzo głośno - uśmiecha się Piotr Kruczkowski, prezydent Wałbrzycha. Oczywiście dzięki wynikom sportowym.

Tomasz Piasecki; http://www.nww.pl

Tsamb

 
Posty: 3332
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014

Wałbrzych w Poznaniu

Postprzez Tsamb » Niedziela, 2 Listopad 2008, 15:08

750 wystawców z 40 krajów, w tym delegacja Wałbrzycha, wzięło udział dziewiętnastej edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2008, które odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznañskich. W tym roku ponownie na targach zaprezentowały się wszystkie polskie regiony, narodowe ośrodki promocji turystycznej, biura podróży i touroperatorzy, gestorzy bazy noclegowej, firmy świadczące usługi dla turystyki, a także wystawcy przestrzeni specjalnych: WYSPY Zdrowia, Turystyka Biznesowa oraz Extreme - Turystyka Aktywna. Niezwykle zaprezentował się tegoroczny Kraj Partnerski targów - Norwegia, gdzie można było spotkać znaną podróżniczkę Elżbietę Dzikowską i skosztować przysmaków przygotowanych przez Mistrza Kuchni Roberta Sowę. Gmina Wałbrzych prezentowała swoją ofertę w ramach regionalnego Stoiska "Dolny Śląsk zaprasza".
Wizytówką miasta był najpiękniejszy dolnośląski zamek - Książ, choć w pakiecie promocyjnym nie zabrakło też innych atrakcji Palmiarni, Stada Ogierów, Muzeum Przemysłu i Techniki. Z nie mniejszym zainteresowaniem pytano o inne zabytki, imprezy, czy znajdujące się na szlakach turystycznych romantyczne ruiny Starego Książa i Nowego Dworu. Wśród turystów chcących aktywnie spędzić wolny czas największym powodzeniem cieszyło się nowe wydawnictwo Biura Promocji Miasta, w którym znajdują się wszystkie trasy rowerowe Wałbrzycha.

(RAD); http://www.30minut.pl

Tsamb

 
Posty: 3332
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014

Re: [Wałbrzych] Wabienie turystów

Postprzez Tsamb » Czwartek, 20 Listopad 2008, 17:35

Tsamb

 
Posty: 3332
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014

Odkrywają Wałbrzych

Postprzez Tsamb » Czwartek, 20 Listopad 2008, 17:38

Rozmowa z Arturem Wylandowskim, kierownikiem biura promocji Urzędu Miasta w Wałbrzychu
Informacje na temat Wałbrzycha w mediach ogólnopolskich dotyczą najczęściej patologii społecznych lub skandali. Czy to oznacza, że miasto nie promuje w kraju swoich pozytywnych stron?

Problemem są ograniczone fundusze w budżecie miasta na promocję. W kraju można zaistnieć tylko jakimś dużym przedsięwzięciem, a na to nas niestety nie stać. Dlatego dotychczas ograniczaliśmy się do promowania niewielkich projektów w sektorze turystycznym.

W poprawie wizerunku Wałbrzycha ma pomóc współpraca z zewnętrzną firmą public relations. Na czym ona polega?

Projekt nosi nazwę "Pasja odkrywania". We współpracy z jedną z ogólnopolskich telewizji zostanie zrealizowany program utrzymany w konwencji reality show. Jego głównym motywem będą wojenne tajemnice Wałbrzycha ze szczególnym uwzględnieniem zamku Książ. Planowane jest przygotowanie ośmiu odcinków, które zostaną wyemitowane późną wiosną 2009 roku. Mamy nadzieję, że wojenne zagadki Wałbrzycha i okolic wpłyną na wzrost liczby turystów odwiedzających region i zaczną budować pozytywny wizerunek miasta.

Która stacja telewizyjna wyemituje "Pasję odkrywania" i ile to będzie kosztowało miasto?

Na razie nie mogę zdradzać szczegółów przedsięwzięcia, bo nadal prowadzimy negocjacje. Natomiast współpraca z zewnętrzną firmą kosztowała nas nieco ponad 40 tys. zł brutto. Nie jest to duża kwota, biorąc pod uwagę korzyści, jakie z promocji będzie czerpało miasto.
Image
We wtorkowym wydaniu "Panoramy Wałbrzyskiej", lokalnego tygodnika "Polski-Gazety Wrocławskiej", opublikowaliśmy artykuł pt. "Pochwalmy się Wałbrzychem!". Opisaliśmy w nim działania promocyjne gminy, które mają zmienić stereotyp Wałbrzycha jako siedliska biedy i bezrobocia.

Artur Szałkowski; http://www.polskatimes.pl/gazetawroclaw ... ,id,t.html

Tsamb

 
Posty: 3332
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014

PoprzedniaNastępna

Dodaj komentarzDodaj wiadomosc

Aby napisać odpowiedź zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Powróć do Turystyka i Promocja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron facebook