InvestMap, Ogólnopolski Portal Inwestycyjny

Dodaj komentarz Dodaj wiadomość

[Wałbrzych] Hala ul.Południowa 3 / Teddy Smith

[Wałbrzych] Hala ul.Południowa 3 / Teddy Smith

Postprzez eyango » Poniedziałek, 18 Styczeń 2010, 17:01

Witam nie napisał bym tego tematu gdyby nie pewne informacje, ale zacznę od początku. Na ulicy Południowej 1 od lat 60 XX (07.06.1969)wieku istniała Odzieżowa Spółdzielnia Pracy im. L. Waryńskiego, które przed 1960 miała swoje miejsce w Rynku w Budynku pod Atlantami, gdzie obecnie mieści się Miejska Biblioteka Publiczna. A przed wojną w na ulicy Południowej 1 mieściło się boisko sportowe. Powyższa spółdzielnia upadła według danych z KRS miesiąc po wpisaniu do KRS, czyli 07.05.2003. Niedaleko obok na ulicy Południowej 3 na początku naszej demokracji i ery kapitalizmu - 17.10.1991 została otwarta hala produkcyjna firmy TEDDY SMITH POLOGNE SP. Z O.O. Mało osób do tej pory wie co tam się produkuje lub produkowało. Była to Polska filia francuskiego producenta odzieży wierzchniej, z jednymi z najnowocześniejszych maszyn do produkcji jeansu. Spółka została z obowiązującym prawem wpisana do KRSu dnia 24.01.2002. (KRS działa od 1 stycznia 2001 roku w oparciu o ustawę z dnia 20 sierpnia 1997 roku o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz. U. z 2001 r. Nr 17, poz. 209 z późniejszymi zmianami)). Marka Tedy Smith nie jest bliżej znana polakom, produkty produkowane w Wałbrzychu były sprzedawane w Francji. Teddy Smith to pierwszy francuski producent jeansów, powstały w 1989 roku i sprzedający 5 sztuk dziennie jeansów http://teddy-smith.pbgroup.fr. Niestety takie są moje przypuszczenia, że wraz z podnosząca się stopa polaków, skończyła się tania siła robocza w Wałbrzychu i produkcję trzeba było zamknąć i przenieść na Wschód. Dnia 10.10.2003 podjęto decyzję o upadłości likwidacyjnej.

Później w budynku zagnieździła się firma PRZEDSIĘBIORSTWO PRZEMYSŁOWE MODEST SP. Z O.O. zajmująca się podobnym profilem działania(produkcja włókien, produkcja ubrań wierzchnich), lecz z polskim kapitałem. Spółka działała od lipca 1989. Od czasu rejestracji w Grudniu 2002 siedzibę miła we Wrocławiu, a po lipcu 2007 zmieniła siedzibę na ulice południowa 3 w Wałbrzychu. Dnia 23.10.2009 wprowadzono do firmy syndyka i ogłoszono upadłość likwidacyjną. Na dzień dzisiejszy budynek jest jeszcze zajmowany przez firmę i dzierżawiony od WSSE, która prawdopodobnie przejęła/ kupiła obiekt po Tedy Smith.

Obecnie obiekt ten można wydzierżawić od WSSW, jednakże procedura upadłościowa MODEST'u nie potrwa długo gdyż nie jest to duża firma – może się mylę, więc można się spodziewać niedługo wolnej powierzchni lub WSEE wymówi umowę MODEST’owi.

Nieruchomość w Wałbrzychu przy ul. Południowej 3 zabudowana jest halą produkcyjną o powierzchni użytkowej 1.619,10 m2 leży w województwie dolnośląskim, powiecie wałbrzyskim, Gminie Miejskiej Wałbrzych, w obrębie ewidencyjnym 033 Podgórze Nr 33, nr jednostki rejestrowej G.506 - AM 1, składa się z działki gruntu nr 4/7 o powierzchni 0,5386 ha.
Dane obiektu: powierzchnia zabudowy 1.734 m2 powierzchnia użytkowa 1.619,10 m2 ilość kondygnacji 1
Obecnie Nieruchomość Południowa jest w całości dzierżawiona.
Połączenia drogowe Dostęp do nieruchomości zapewnia ulica Południowa (droga lokalna) łącząca się bezpośrednio z ulicą Sikorskiego (droga krajowa nr 35, która przebiega od granicy państwa - przejście graniczne z Czechami w Golińsku przez Wałbrzych, Świdnicę do Wrocławia). Nieruchomość położona jest w centralnej części Wałbrzycha.
Połączenia kolejowe W odległości ok. 1 km znajduje się dworzec kolejowy PKP i przebiega linia kolejowa relacji Wrocław – Wałbrzych - Jelenia Góra.
Najbliższe lotnisko Wrocław Strachowice – ok. 75 km.
Warunki zagospodarowania W chwili obecnej dla nieruchomości nie ma obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W ewidencji gruntów i budynków prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu grunty wchodzące w skład nieruchomości oznaczone są symbolem Bi tzn. inne tereny zabudowane. Istniejąca infrastruktura Nieruchomość posiada dostęp do wszystkich mediów. W budynku znajdują się następujące instalacje: -elektryczna -odgromowa -wentylacja grawitacyjna i mechaniczna -wodno-kanalizacyjna -kanalizacji deszczowej -gazowa -para technologiczna
http://www.ipdevelopment.pl/inwestycjep ... zychu.html
Ostatnio edytowany przez eyango Poniedziałek, 18 Styczeń 2010, 20:38, edytowano w sumie 4 razy

eyango

 
Posty: 2996
Ostatnio zalogowany: 10-07-2012

Re: [Wałbrzych] Hala Południowa 3 / Teddy Smith

Postprzez Tsamb » Poniedziałek, 18 Styczeń 2010, 19:23

Z nazwy tego wątku wynika, że hala nazywa się Południowa 3. Czy podasz też informacje na temat hali Południowa 1 i 2 i czy są hale Pólnocne?

eyango napisał(a):Witam nie napisał bym tego tematu gdyby ne pewne informacje (...)


Które konkretnie?

eyango napisał(a): (...) Spółka działała od lipca 1989. Od czasu rejestracji w Grudniu 2012 siedzibę miła we Wrocławiu, a po lipcu 2007 zmieniła siedzibę na ulice południowa 3 w Wałbrzychu. Dnia 23.10.2009 (...)


???

eyango napisał(a): (...) jednakże procedura upadłościowa MODEST'u nie potrwa długo (...)


Skąd to wiesz? Upadłość FP Książ trwa ładnych kilka lat...

eyango napisał(a): (...) gdzie obecnie mieści się Miejska Biblioteka Publiczna (...)

http://www.atlanty.walbrzych.pl/
Strona domowa Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

I jakieś "kwiatki":
"Witam nie napisał, ne, siąl, zamknąc i przenieśc, decyję, prawdopodobniez przejela/, Spółdzielnia (...) które miała siedzibę, w na ulicy, produkty produkowane, w Francji, obrań, siedzibę miła, ulice południowa, Tedy Smith"...

P.S. Do pozostałych: ja się czepiam czy to jest jeszcze w ramach "dbania o porządek na forum"? Odpowiedzi proszę umieścić w Offtopie. :roll:

Tsamb

 
Posty: 3332
Ostatnio zalogowany: 14-05-2014

Postprzez » Środa, 27 Listopada 2010, 12:00
 

Postprzez eyango » Poniedziałek, 21 Czerwiec 2010, 13:18

Image

Image

Image


W hali zainstalował się firma Time and Space nie wiem czy to zbieżność nazw, ale tka się nazywał firma z Wrocławia, która zatrudniła tymczasowo osoby zwolnione z Takaty-Petri do szycia kierownic dla Takaty. Hale po Takacie przeją Trelleborg więc chyba po upadku szwalni tam się zainstalowali? Było bardzo dużo ludzi kilka tirów i coś wciągali do hali;)

eyango

 
Posty: 2996
Ostatnio zalogowany: 10-07-2012

Postprzez » Środa, 27 Listopada 2010, 12:00

 

Time & Space uruchomi zakład produkcyjny w Wałbrzychu

Postprzez eyango » Środa, 14 Lipiec 2010, 12:18

Spółka Time & Space przeprowadziła postępowania administracyjne związane z planami uruchomienia zakładu produkcyjnego przy ulicy Południowej w Wałbrzychu.
W ramach przedsięwzięcia działalność rozpocznie fabryka obszywania kierownic samochodowych. Zakład zostanie lokalizowany w istniejącym obiekcie o powierzchni ok. 1,6 tys. mkw.

Time & Space to spółka pośrednicząca w zatrudnieniu pracowników dla firmy Takata-Petri.

Image

Image

eyango

 
Posty: 2996
Ostatnio zalogowany: 10-07-2012


Dodaj komentarzDodaj wiadomosc

Aby napisać odpowiedź zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Powróć do dolnośląskie - logistyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron facebook