InvestMap, Ogólnopolski Portal Inwestycyjny

Dodaj komentarz Dodaj wiadomość

[Wrocław] Osiedle "Zielona Wyspa"

[Wrocław] Osiedle "Zielona Wyspa"

Postprzez antoslaw » Wtorek, 13 Luty 2007, 21:11

 
Osiedle "Zielona Wyspa" we Wrocławiu


Więcej o Osiedle Zielona Wyspa w dziale inwestycje.

antoslaw

 
Posty: 581
Ostatnio zalogowany: 25-09-2009

Postprzez Orzech » Piątek, 10 Sierpień 2007, 20:34

lipiec 2007

Image

Image

Image

Image

archicom.pl

Awatar użytkownika
Orzech

 
Posty: 167122
Ostatnio zalogowany: 03-07-2015
Miejscowość: Wrocław

Re: [Wroclaw] Zielona Wyspa

Postprzez Godfath3r » Środa, 12 Listopad 2008, 19:43

Takie coś znalazłem:

http://mieszkania-w-archicomie.pl/

To chyba ta inwestycja.

Awatar użytkownika
Godfath3r

 
Posty: 1539
Ostatnio zalogowany: 07-03-2014
Miejscowość: Warszawa/Wrocław

Postprzez » Środa, 27 Listopada 2010, 12:00

 

Re: [Wroclaw] Zielona Wyspa

Postprzez Godfath3r » Środa, 12 Listopad 2008, 19:45

Fatalny stan mieszkań na osiedlu Archicomu
Nadesłał Wojciech Walczak/Alert24, Magdalena Nowowiejska/GW, pk/GW
2008-11-12, ostatnia aktualizacja 2008-11-12 13:06

Klienci Archicomu skarżą się na stan nowych mieszkań przy ul. Strońskiej na osiedlu Zielona Wyspa we Wrocławiu. - Wszędzie reklamują się jako wysokiej jakości deweloper, a oddawane mieszkania są rodem z Alternatywy 4: wszystko brudne, krzywe, niedorobione - mówi Wojciech Walczak, jeden z właścicieli nowo wybudowanych lokali.

Niektóre mieszkania kupowane były dwa lata temu. Teraz miały być przekazane właścicielom. Jednak stan i jakość niektórych lokali pozostawia wiele do życzenia. Do tego stopnia, że oburzeni mieszkańcy założyli na ten temat swoje własne forum internetowe

„Ja już jestem po odbiorze, ale to, co się dzieje w tych budynkach, przechodzi ludzkie pojęcie. Praktycznie wszystkie ściany są krzywe, połowa mieszkań zalana, tynki położone przez amatorów, wybrzuszeń mnóstwo, okna wszystkie źle założone i odrapane, drzwi wejściowe porysowane” - pisze na forum Wojtas7.

„W budynku E jest coś nie tak. Dzisiaj zauważyłem na klatce schodowej wykwity wilgoci i początki grzyba na ścianach prawie na każdym piętrze. Gdzieś przecieka dach? U mnie też w jednym miejscu przy drzwiach balkonowych mam spuchnięty tynk. Widzę, że próbowali niezdarnie szpachlować. Mam nadzieję, że coś z tym zrobią i to jeszcze przed zimą” - wtóruje mu Arielag.

- Przed odbiorem trzeba uważnie przeczytać załącznik techniczny i pamiętać, że budynki podlegają pewnym elementarnym prawom fizycznym, np. osiadaniu budynku czy odparowywaniu wilgoci. Grzyb na ścianach, którego istnienie zarzucają niektórzy klienci, może być wynikiem braku przewietrzania mieszkań - w początkowym okresie użytkowania mieszkania wywietrzniki w oknach nie są w stanie zapewnić prawidłowej wentylacji - lub błędu instalacji czy montażu okien. Termin przekazywania mieszkań jest między innymi po to tak długi, aby nieprawidłowości zdążyły wystąpić, zanim zaadaptuje się lokal do zamieszkania - wyjaśnia Małgorzata Udała, rzeczniczka Archicomu.

Niezadowoleni mieszkańcy postanowili zgłosić deweloperowi uchybienia w wykończeniu lokali. Większość ludzi w ogóle nie odbiera mieszkań, czekając na poprawę usterek. Zgodnie z kodeksem cywilnym wykonawca ma na to 14 dni (nie licząc drzwi i wymiany okien).

- Archicom widząc, że nasz generalny wykonawca nie radzi sobie z tempem usuwania dużej liczby drobnych usterek, przyjął procedurę ich naprawy za pośrednictwem specjalnie w tym celu wynajętych ekip zewnętrznych. Rozumiemy, że nawet drobne usterki powodują irytację, dlatego też staramy się rozwiązywać wszystkie zgłaszane przez klientów problemy w terminach, na które pozwalają nam procedury lub warunki umów z podwykonawcami, a jeśli to nie jest zadowalające szukamy innych rozwiązań. - podsumowuje Małgorzata Udała i dodaje: - Często jednak klienci odbierając mieszkanie, spodziewają się znacznie więcej, niż wynika to zapisów umowy. Wyobrażenie o standardzie wykończenia mieszkania, które według klienta kosztowało bardzo dużo, rozbiega się ze standardem, do którego wykonania zobowiązał się deweloper. Na przekazanych ponad 100 mieszkań procent bardzo niezadowolonych klientów jest nikły, ale ich glos jest dominujący.

Źródło: Alert24.pl

Awatar użytkownika
Godfath3r

 
Posty: 1539
Ostatnio zalogowany: 07-03-2014
Miejscowość: Warszawa/Wrocław

Re: [Wroclaw] Zielona Wyspa

Postprzez WroFanatyk » Czwartek, 13 Listopad 2008, 04:32

Takie są efekty boomu. Nie było komu budować, brało się kogo popadnie, a teraz jest...

Awatar użytkownika
WroFanatyk

 
Posty: 12413
Ostatnio zalogowany: 27-03-2015
Miejscowość: Wrocław

Re: [Wroclaw] Zielona Wyspa

Postprzez Godfath3r » Piątek, 14 Listopad 2008, 17:11

Archicom: Wszystkie usterki zostaną usunięte
Tomasz Sujak, dyrektor handlowy Archicom
2008-11-14, ostatnia aktualizacja 2008-11-14 16:16


LIST DO REDAKCJI. Obraz osiedla "Zielona Wyspa" w artykule pt. "Fatalny stan mieszkań na osiedlu Archicomu" został zbudowany w oparciu o informację od jednego klienta.

W statystykach sytuacja wygląda następująco: Archicom do tej pory przekazał klientom 140 mieszkań. 70 mieszkańców odebrało lokale bez usterek lub z usuniętymi wszystkimi usterkami. Kolejnych 50 mieszkańców odebrało lokale w ciągu ostatnich dwóch tygodni i w nich stwierdzono drobne usterki, na bieżąco usuwane. Niestety w 20 lokalach (ok. 15 proc. mieszkań) zgłoszone usterki nie zostały usunięte na czas przez firmę Wrobis. W razie takiej sytuacji Archicom przewidział w umowie z generalnym wykonawcą nadzwyczajny tryb postępowania, gdzie Archicom upoważniony jest do wpuszczenia za Wrobis ekip zatrudnionych na zlecenie.

Jednak, aby to było możliwe, musi upłynąć 14-dniowy termin usuwania usterek przysługujący generalnemu wykonawcy. Pragniemy zapewnić, że dla każdego klienta, w którego mieszkaniu stwierdzono wady, a wykonawca nie usunie ich w terminie, zostanie uruchomiona specjalna procedura, aby mieszkanie spełniało wszystkie kryteria przewidziane umową i standardami naszej firmy.

Wśród klientów, którym generalny wykonawca nie usunął usterek na czas, znalazł się opisany w artykule pan Walczak. Zdenerwowanie klienta spotęgowały dodatkowo awarie instalacji wodnej wywołane wadliwą partią zaworów, które spowodowały zacieki w różnych częściach budynku. Przedstawione w "Gazecie" i internecie zdjęcia ilustrują właśnie skutki tej awarii. Bezzwłocznie po wystąpieniu awarii przystąpiliśmy do ich usunięcia. Sprawdzane są również pozostałe zawory z tej partii, aby uniknąć takich problemów w przyszłości.

Jest nam bardzo przykro, że problem zalania mieszkania dotknął dwukrotnie lokal pana Walczaka. Rozumiemy jego rozgoryczenie, zwłaszcza że planował szybkie wprowadzenie się do mieszkania.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

Awatar użytkownika
Godfath3r

 
Posty: 1539
Ostatnio zalogowany: 07-03-2014
Miejscowość: Warszawa/Wrocław

Re: [Wroclaw] Zielona Wyspa

Postprzez wrocus » Sobota, 15 Listopad 2008, 19:45

Witam!

http://www.mieszkania-w-archicomie.ocom.pl/

Zdjęcia z Osiedla Zielona Wyspa. Link informacyjny dla ludzi którzy mają zamiar kupić tam mieszkania za błahe 7-8tyś zł. Pozdrawiam

wrocus

 
Posty: 2
Ostatnio zalogowany: 17-11-2008

Re: [Wrocław] Zielona Wyspa, Archicom, ul. Strońska

Postprzez Chaber » Niedziela, 30 Sierpień 2009, 23:05

Tak na szybko zrobiłam ;)

Title Title

Awatar użytkownika
Chaber

 
Posty: 240
Ostatnio zalogowany: 05-02-2012

Postprzez WroFanatyk » Wtorek, 26 Czerwiec 2012, 20:53

Image
ultra mega fajny chodnik :)

Awatar użytkownika
WroFanatyk

 
Posty: 12413
Ostatnio zalogowany: 27-03-2015
Miejscowość: Wrocław

[Wrocław] Osiedle "Zielona Wyspa"

Postprzez wojtas7 » Poniedziałek, 30 Lipiec 2012, 16:40

WroFanatyk napisał(a):Jeszcze w temacie podwórek powyższe z Zielonej Wyspy widziane z księżyce ;)

Image
ultra mega fajny chodnik :)

Zobaczcie w dużym powiększeniu chodnik. Wieczorem oświetlone podwórko jest boskie :)


ten ultramega fajny chodnik zrobiony rękami Wrobisu rozpadł się po pierwszej zimie. Pół roku awantur, składania reklamacji i prób uników ze strony Archicomu aż w końcu przyszedł podpity jegomość z Wrobisu i z puszką farby pomalował chodnik w ogóle go nie czyszcząc. Teraz mamy nowe osiedle i już zbieramy na remonty bo Archicom robił wszystko byleby nie spełnić terminu gwarancji. Do tej pory w windach wiszą informacje o usuwanych usterkach, większość do dzis nie wykonana.

Jak ktos jest ciekawy to chetnie sie podziele o koszmarkach które zgotował Archicom mieszkańcom Zielonej Wyspy. Do dzisiaj wiszące kable, niedbale wykończone detale, wielokrotne zalewania całego bloku.

Co do oświetlenia, to przez pierwsze dwa lata nie zdarzyło sie zeby wszystkie lampy świeciły. Mieszkańcy kilkadziesiąt razy zgłaszali usterki, a to świeciło się cały dzień, a to w nocy ciemnice.

wojtas7

 
Posty: 7
Ostatnio zalogowany: 01-01-1970
Miejscowość: Wrocław

Postprzez manual » Poniedziałek, 30 Lipiec 2012, 17:46

a masz jakieś aktualne zdjęcia tego chodnika, który się rozpadł, żeby można było zobaczyć jak on dzisiaj wygląda?
bo trochę od rzeczy ta Twoja wypowiedź: po co byś chciał żeby pijaczek czyścił coś co wg Ciebie się rozpadło ?

manual

 
Posty: 16
Ostatnio zalogowany: 09-02-2015
Miejscowość: Wrocław

Postprzez wojtas7 » Wtorek, 31 Lipiec 2012, 09:51

Co tu jest od rzeczy? Na naszym osiedlu lista usterek liczyła kilkaset pozycji, a deweloper Archicom odbijał piłkę na tyle skutecznie, wodząc za nos, zwalając winę to na Wrobis (wykonawca budowy, Archicom nie ma swoich robotników), a to na zarządcę wspólnoty (narzucona firma przez Archicom która robiła wszystko byleby przeciągnąć w czasie). Wszystko odbywało się tak żeby minęło jak najwięcej czasu i wszelkie gwarancje po prostu minęły, i zostawili mieszkańców tak z tym do tej pory. Aktualnie Wspólnota Mieszkaniowa szykuje pozew zbiorowy do sądu, przegłosowaliśmy o powołanie ekspertyzy budowlanej, tak żeby dostać odszkodowanie od Archicomu celem naprawy fuszer które zostawili na osiedlu.

Sama budowa to też był lekki armageddon, podobno wyrzucali kierownika budowy z Wrobisu dyscyplinarnie, nie dotrzymali terminów (na szczęście bali się zdjęć z gazety wyborczej gdzie było widać jakość najgorszą jaka może być i wypłacali odszkodowania za opóźnienia i zalania mieszkań). M. inn. w blokach wytrzeliło 9 zaworów z ciepłą wodą (Wrobis założył najtańsze zawory chińskie), tak że z 3 piętra woda dostała się po całej klatce schodowej aż do piwnicy gdzie była powódź. A w mieszkaniach gdzie strzelił zawór wody było 40cm aż wylewała się przez balkon.

A sprawa samego chodnika, po pierwszej zimie chodnik, nazywamy to 'panterką', już nie wyglądał jak panterka, większość farby zeszło. Oczywiście pół roku składania reklamacji wysyłania pism, wydzwaniania, aż w końcu przyszedł robotnik z Wrobisu (teraz jak ktoś go widzi na osiedlu to go przepędzamy bo on więcej niszczy niż naprawia), z puszką farby w ręku z Praktirera za 15zł, z pędzlem, i pomalował ten chodnik tak jak był. To że do tego potrzeba specjalnie beton wyczyścić oczywiście nie pomyślał, na chodniku było dużo piasku i po prostu brudu a on to pomalował tak o.

Minęło kilka miesięcy i już nie mamy gwarancji ze strony Archicomu, ale całe to osiedle jest pełne niedoróbek, wszyscy aż drżą żeby żadne najtansze zawory nie strzeliły bo będzie mega problem. Jako Wspólnota zbieramy aktualnie pieniądze na fundusz remontowy żeby już naszym kosztem naprawiać to co Archicom został niedorobione. Tak samo z ekspertyzą budowlaną, tu odszkodowanie pójdzie w miliony złotych, to jest 200 mieszkań a na przykład wentylacja jest spierniczona na poziomie podstawowym, grawitacyjna działa tak że z okapów śmierdzi jedzeniem od sąsiadów, a wentylacja wymuszona działa tak że jak się nie zatka samemu wentylacji to jest głośno tak że telewizji nie da się oglądać bo wiatraki są głośne jak odkurzacz.

Więc tym bardziej śmieszy mnie postawa Archicomu, który chwali się jak to super buduje, a prawda jest daleka od rzeczywistości i wszystko pięknie wygląda, dopóki ludzie nie zamieszkają na tych "mieszkaniach w wysokim standardzie".

wojtas7

 
Posty: 7
Ostatnio zalogowany: 01-01-1970
Miejscowość: Wrocław

Postprzez WroFanatyk » Wtorek, 31 Lipiec 2012, 13:13

Aż podejdę dzisiaj z ciekawości ten chodnik zobaczyć, czy taki koszmar. Wieczorem obiecuję zdjęcia wrzucić jak to wszystko wyszło :)

Awatar użytkownika
WroFanatyk

 
Posty: 12413
Ostatnio zalogowany: 27-03-2015
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Godfath3r » Środa, 1 Sierpień 2012, 10:53

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Awatar użytkownika
Godfath3r

 
Posty: 1539
Ostatnio zalogowany: 07-03-2014
Miejscowość: Warszawa/Wrocław

Postprzez Godfath3r » Środa, 1 Sierpień 2012, 11:01

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Awatar użytkownika
Godfath3r

 
Posty: 1539
Ostatnio zalogowany: 07-03-2014
Miejscowość: Warszawa/Wrocław

Postprzez WroFanatyk » Środa, 1 Sierpień 2012, 22:55

Jakieś uwagi? :)

Awatar użytkownika
WroFanatyk

 
Posty: 12413
Ostatnio zalogowany: 27-03-2015
Miejscowość: Wrocław

Postprzez wojtas7 » Niedziela, 31 Marzec 2013, 06:33

jak to mówią, "z zewnątrz cud, wewnątrz smród"

http://www.alert24.pl/alert24/1,87096,5907853,Fatalny_stan_mieszkan_na_osiedlu_Archicomu.html

może kolega porobi foty wewnątrz? ja chętnie wrzucę foty stojącej wody w garażach i tego typu historie.

wojtas7

 
Posty: 7
Ostatnio zalogowany: 01-01-1970
Miejscowość: Wrocław


Dodaj komentarzDodaj wiadomosc

Aby napisać odpowiedź zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Powróć do dolnośląskie - mieszkania i domy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron facebook